4TR

KLASA REKLAMY 
4TR
Niektórzy mówią: „Dajmy klientowi, czego chce”. Ale to nie jest moje podejście. Naszym zadaniem jest ustalić, czego klient będzie chciał, zanim tego zapragnie– Steve Jobs     
Nasza klasa liczy 31 osób, w tym 10 chłopców i 20 dziewczyn. Każdy z nas ma pasje, które indywidualnie rozwija. Wszyscy mają kreatywne i ambitne plany na przyszłość, lecz jest jedna rzecz, która łączy całą naszą klasę. Jest to ciągła chęć do nawiązywania kontaktów z nowymi osobami. Jesteśmy klasą pomysłową z marketingowym spojrzeniem na świat.

 

Wychowawczyni: mgr inż. Agnieszka Tracz
Samorząd Klasowy:
Przewodniczący: Julia Magiera
Wiceprzewodniczący: Patrycja Chrzanowska
Skarbnik: Julia Rynkiewicz

 

Administratorzy: Oliwia Nosek, Patrycja Chrzanowska

 

 

„Sztuka awangardy” 16.04.2024

We wtorek udaliśmy się do Biura Wystaw Artystycznych w Tarnowie na warsztaty obejmujące temat sztuki awangardy oraz artystów z tym związanymi. Naszym zadaniem było utworzenie plakatów, toreb oraz projektów koszulki związanych z nurtem. 

program upowrzechniania strzelectwa 11.04.2024

W  tym dniu nasza klasa wzięła udział w zajęciach ze strzelectwa laserowego. Nauczyliśmy się jak bezpiecznie i prawidłowo korzystać z broni laserowej. Poznaliśmy techniki skutecznego strzelania do celu. Po ukończonych zajęciach dostaliśmy certyfikat  ze strzelectwa.

Mini targi edukacyjne w Łęgu Tarnowskim 07.03.2024

W tym dniu dwie dziewczyny z naszej klasy promowały naszą szkołę. Przedstawiały młodzieży jakie kierunki znajdują się w naszej szkole i jakie korzyści możemy uzyskać przychodząc do Szkoły Szczepanika.

Praktyka zawodowa 26.02-22.03.2024

W tym terminie każdy z nas udał się na praktykę zawodową, na której szkoliliśmy się w naszym zawodzie.

wycieczka samorządowa do białki tatrzańskiej i zakopanego 28.02-01.03

Przedłużeniem ferii była dla nas wycieczka samorządowa, podczas której zintegrowaliśmy się z klasą 4 TM, spędziliśmy czas spacerując przez długi las, zza którego wyłoniła się piękna Hala Gąsienicowa z cudownym widokiem na Tatry. Odwiedziliśmy również kino 7D i Termy Szaflary, na których odpoczywaliśmy po długiej górskiej wyprawie.

ferie zimowe 2024

W tegoroczne ferie każdy z nas spędzał czas na różnorodnych aktywnościach, ale w szczególności skupiliśmy się na odpoczynku i spędzeniu czasu z najbliższymi.   

egzamin zawodowy 15-18.01.2024

Początkiem tego roku nasza klasa podeszła do pierwszych w swoim życiu egzaminów zawodnych z kwalifikacji PGF.07. Był to dla nas stresujący czas, ale dzięki opiece naszej wychowawczyni udało nam się ze spokojem i świeżym rozumem podejść do formy teoretycznej i praktycznej. Teraz z niecierpliwością czekamy na pozytywne wyniki.

Wigilia klasowa 22.12.2023

Z okazji zbliżających się świąt klasa IV TR serdecznie życzy, aby każdy z was zachował swoją niezłomną siłę oraz odwagę nabytą w tym roku. Niech kolejny rok przyniesie wam więcej możliwości do wykorzystania swojego potencjału.

Język Żyrafy czy Szakala 21.12.2023

Chwilę przed świętami odbyły się warsztaty, prowadzone przez nasze super koleżanki, o tym jak porozumiewać się z drugą osobą bez przemocy. Warsztaty nakierowały nam jak komunikować się z innymi i z samym sobą. W ciekawy sposób byliśmy w stanie poznać jakim typem osoby jesteśmy.

Prezent mikołajkowy 07.12.2023

W śnieżny czwartek nasza klasa udała się pociągiem na mikołajkową wycieczkę do Krakowa. Mieliśmy okazję odwiedzić Bazylikę Św. Franciszka z Asyżu. Zwiedziliśmy Muzeum w Sukiennicach, a następnie podczas czasu wolnego każdy z nas mógł się napawać świątecznym jarmarkiem na Rynku Głównym.

PAKT 29.11.2023

Udało nam się odwiedzić Pracownię Aktywnego Korzystania z Technologii. Od samych początków tam poznawaliśmy nowoczesny sprzęt. Następnie podzieliliśmy się na grupy, w których mieliśmy okazję używać kamery GO PRO 360, nowoczesnego aparatu oraz robota jeżdżącego. Każdy kto ma okazję się tam udać, bardzo polecamy!!!

„CHŁOPI” 22.11.2023

Ostatnio mieliśmy okazję udać się na hit tego sezonu, czyli film „Chłopi” reżyserii DK oraz Hugh’a Welchman. Film opowiadał o zmieniających się porach roku i sezonowych pracach polowych, gdzie losy rodziny Borynów przeplatały się z losami pięknej i tajemniczej Jagny.

Warsztaty w telewizji STARnowa 26.10.2023

We wtorek odwiedziliśmy telewizję tarnowską STARnowa. Miłe osoby przedstawiły nam świat telewizji od podszewki. Mieliśmy okazję wejść w rolę dziennikarza i gościa programu, zobaczyć programy, które pozwalają na ich emisję. Było to dla nas przydatne doświadczenie.

Noc naukowców 29.09.2023

Po intensywnych przygotowaniach do Małopolskiej Nocy Naukowców byliśmy przygotowani na każde pytania na temat naszego kierunku. Pokazaliśmy co i jak robi się na sprzętach, na których będziecie pracować, gdy wybierzecie się do naszej do szkoły:)

Dzień integracji klasowej 14.09.2023

Jak co rok w dzień integracji nasza klasa udała się na camping hotelu Kantoria. Wspólnie odpaliliśmy ognisko i spędziliśmy miło czas na różnych aktywnościach.  

Rozpoczęcie roku szkolnego 4.09. 2023/2024

W tym roku rozpoczeliśmy 4 rok edukacji w szkole Szczepanika. Życzymy każdemu owocnej nauki i dobrych ocen.

Zakończenie roku szkolnego 23.06.2023

Praktyki zawodowe 22.05-19.06.2023

dnia 22.05 maja cała nasza klasa rozpoczęła praktyki zawodowe w Centrum Kształcenia Zawodowego na których rozwijamy swoje umiejętności i uczymy się nowych rzeczy związanych z naszym profilem.

Dzień Dziecka 01.06.2023

Z okazji dnia dziecka życzymy wszystkim uczniom Szkoły Szczepanika sukcesów w podejmowanych decyzjach, wytrwałości w każdy dzień i odnalezienia w sobie wewnętrznego dziecka.

Życzy klasa 3TR wraz z Panią wychowawczynią

Children’s Day and Linear Object Design Set

Wycieczka do Wrocławia i Gór Stołowych 22-25.05.2023

W dniach 22-25.05.2023 roku kilka osób z naszej klasy pojechało na wycieczkę z klasą 3TM na kilka dni. Spędziliśmy czas bardzo aktywnie. We Wrocławiu zwiedziliśmy między innymi Panoramę Racławicką i wrocławską fontannę multimedialną. Natomiast w Górach Stołowych pokonaliśmy ponad 20km rozmaitymi szlakami.

Dzień Sportu 17.05.2023

Dnia 17.05.2023 sześcioro uczniów z naszej klasy brało udział w zawodach między klasowych z piłki siatkowej, które zostały zorganizowane z okazji dnia sportu. Nasi reprezentanci dali z siebie wszystko i wywalczyli II miejsce w zawodach.

Dni otwarte 25.04.2023

Dnia 25.04 odbyły się w naszej szkole dni otwarte, w których mógł uczestniczyć każdy zainteresowany naszą szkołą. Zadaniem naszej klasy było przedstawienie profilu reklamy w jak najlepszy sposób. Każdemu z zainteresowanych pokazaliśmy jak działają sprzęty, w jakich programach pracujemy i jak miło spędzić czas na naszym profilu.

TO TRÓJMIASTO A NIE SAO PAULO. W dniach 24-28.04.2023 wybraliśmy się 4-osobową grupką z klasy nad polskie morze Bałtyckie. Zwiedziliśmy wszystkie najważniejsze punkty na mapie Trójmiasta. Była świetna zabawa i super klimat.

Dnia 21.04.2023 wybraliśmy się z klasą na sprzątanie świata z okazji Dnia Ziemi. Udało nam się zebrać około 10 worków odpadów. Na pierwszy rzut oka od razu było widać różnice przed i po sprzątaniu.

Wesołego Alleluja!
Smacznego jajka i wesołego śmigusa dyngusa.
Spokojnych i pogodnych Świąt Wielkanocnych
pełnych miłości i rodzinnego ciepła

życzy klasa 3TR

29 marca 2023 r. nasza klasa udała się do teatru im. Ludwika Solskiego na spektakl pt. „Szewcy”.  Przedstawienie było dość kontrowersyjne i pobudziło w nas wiele różnych emocji, takich jak zdziwienie i oszołomienie. Aktorzy świetnie odegrali przypisane im role. 

Dnia 22 marca nasza klasa wybrała się na wykłady o temacie „mass media”. Wykład był bardzo interesujący i odpowiedni do profilu naszej klasy.  Głównym tematem było  „Żyjemy w przekonaniu o niezależności naszych opinii, wiedzy, przekonań, na które nie mają wpływu jakiekolwiek media masowe. Jednocześnie mamy skłonność sądzić że mają one większy wpływ na innych niż na nas samych”

Dnia 20 marca wyszliśmy na lekcję integracyjną w plenerze. Podróżowaliśmy po Tarnowie poszukując różnego typu plakatów, bilbordów i reklam. Którymi moglibyśmy się zainspirować do projektów szkolnych.

Pięcioro uczniów z naszej klasy wybrało się na wycieczkę krajoznawczą do Białki Tatrzańskiej. Podczas wyjazdu udało się nam zdobyć Rusinową polane, odwiedzić termy Gorący Potok i spędzić czas wspólnie jeżdżąc na nartach.

To była super przygoda!

 

 

23 lutego 2023 r. nasza klasa udała się do teatru im. Ludwika Solskiego na spektakl pt. „Balladyna”. Przeszedł on nasze oczekiwania. Aktorom udało się bardzo dobrze odwzorować dramat romantyczny Juliusza Słowackiego w sposób ciekawy oraz przystępny dla młodzieży. Wyjście na ten spektakl był wart każdej złotówki.

22 lutego 2023. Dwóch uczniów z naszej klasy tj. Dawid Barys i Kacper Konieczny zajęli 5 miejsce w konkursie o polskich naukowcach. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.  

21 lutego w naszej szkole odbył się karnawał tematyczny. Każda klasa losowała a postać z jakiego filmu, serialu bądź bajki musi się przebrać. Naszej klasie przypadła bajka „Zwierzogród”. 

W dniu 10 stycznia w Centrum Sztuki Mościce odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu pt. „Rodzina na zastępstwo-Serce na zawsze”, w którym udział wzięli uczniowie tarnowskich szkół.

Do Centrum Usług Społecznych wpłynęło ponad 30 prac spośród których, zostali wyłonieni zwycięscy. Komisja konkursowa wyłoniła 3 miejsca oraz dodatkowo przyznała jednomyślnie 1 wyróżnienie, które trafiło do rąk jednej z uczennicy naszej klasy, Katarzyny Dąbroś.

„Konkurs „Rodzina na zastępstwo – Serce na zawsze” jest częścią kampanii społecznej, którą realizuje Centrum Usług Społecznych w Tarnowie współfinansowanej ze środków Fundacji Ernst and Young.”

Kampania ma na celu zmianę perspektywy rodzicielstwa zastępczego w naszym mieście oraz edukację i uwrażliwienie tarnowian na potrzeby dzieci, które z różnych przyczyn zostały pozbawione możliwości wychowywania się w rodzinnym domu.

W ramach Kampanii zaplanowano wiele działań m.in. obchody Dnia Rodzicielstwa Zastępczego, konferencję naukową, a także współprace ze szkołą plastyczną w Tarnowie.

Przed świętami dnia 16.12.2022 roku odbył się konkurs na najlepszy stroik świąteczny. Dwójka utalentowanych uczniów Jan Bacik i Mariola Stelmach z naszej klasy zabrała w nim udział, tym samym, prezentując niesamowite stroiki, którym poświęcili godziny. Jak zwykle cieszymy się, że mamy cudowne osoby, które prezentują naszą klasę i chcemy złożyć gratulację Marioli Stelmach za zajęcie trzeciego miejsca i za zaprezentowanie wspaniałego stroika.

Dnia 22.12.2022 roku tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, w szkole odbywały się wigilię klasowe. Było to bardzo radosne doświadczenie, gdyż mogliśmy odbyć w swoim gronie swoją własną wigilię i złożyć sobie nawzajem życzenia Bożonarodzeniowe, a także wręczenia naszej wychowawczyni skromnego upominku Był to czas rozmów, kolędowania oraz żegnania się z powoli odchodzącym 2022 rokiem, by w pełni sił móc rozpocząć 2023 rok z jeszcze lepszym nastawieniem.

W dniu 21.12.2022 roku w każdej klasie odbywały się warsztaty ta temat bulimii i anoreksji. Na tych warsztatach dowiedzieliśmy się czym są zaburzenia odżywiania i dlaczego one są tak groźne dla naszego organizmu. Dowiedzieliśmy się jak leczyć te zaburzenia oraz jak może wyglądać pomoc osobom cierpiącym przez anoreksje i bulimię. Warto wiedzieć, że gdy potrzebujemy pomocy, należy o tym powiedzieć rodzicom, przyjacielowi, nauczycielowi, czy nawet zadzwonić na telefon zaufania.

Dnia 15.12.2022 roku na lekcjach zawodowych mieliśmy okazję zrobić kubek z własnym projektem graficznym. Kreatywność naszej klasy jest godna podziwu, ponieważ projekty przez nas przygotowane były bardzo oryginalne, a po naniesieniu ich na kubek efekt był zadziwiający. Było to możliwe, dzięki specjalnym maszynom, które poprzez wysoką temperaturę, wgrzewały wydrukowany projekt na odpowiednim papierze w kubki. Zrobione przez nas naczynia będą nam na pewno długo służyć.

W dniu 06.12.2022 roku nasza klasa obchodziła mikołajki. Zgodnie z tradycją uczniowie poprzez wcześniejsze anonimowe losowanie między sobą kupili prezenty. W tym roku świąteczny klimat tego dnia jeszcze bardziej dopisywał, dzięki świątecznym ozdobom oraz białemu puchowi pokrywającego cały Tarnów.

Ostatnio mieliśmy przyjemność wybrać się do Biura Wystaw Artystycznych, tym razem byliśmy w stanie obejrzeć wystawę Mariusza Wilczyńskiego skupiającą się na jednym filmie – pełnometrażowym debiucie tego znanego animatora zatytułowanym „Zabij to i wyjedź z tego miasta”. Sam autor zdobywał nagrody m.in. na najważniejszych festiwalach animacji na świecie – w Annecy i Ottawie. Co ciekawe animacja, początkowo planowana jako krótki metraż, była realizowana przez 14 lat, a ostatecznie powstał film długometrażowy, będący wędrówką artysty przez krainę wspomnień, w której przewijają się bliskie mu osoby oraz miejsca. Według mnie animacja wraz z czarnym humorem była niesamowita, chociaż zauważyłam, że część moich kolegów z klasy była obrzydzoną zawartą w animacji grozą lub odczuwała przez nią niepokój, więc możliwość porównania z nimi tego przeżycia była równie ciekawym elementem tych warsztatów. Zdecydowanie mam zamiar obejrzeć ten film w całości i dowiedzieć się więcej na temat jego autora. Cieszę się, że pobyt w BWA zainteresował mnie tak tym tytułem i mam nadzieję, że będą dalej pomagać młodym ludziom znaleźć coś dla siebie.

W dniu 29.11.2022 roku mieliśmy przyjemność uczestniczyć w akcji edukacyjnej, pt. „Hazard? Nie daj się wciągnąć!”. Jest to akcja skierowana do uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych oraz wszystkich szkół ponadpodstawowych. Dzięki lekcji przeprowadzonej przez przedstawicielkę Krajowej Administracji Skarbowej dowiedzieliśmy się czym jest nielegalny hazard i jakie mogą być skutki uczestnictwa w takich grach, zagrożenia wynikające z hazardu, w tym z pozornie bezpiecznych gier internetowych oraz skutki uzależnień do hazardu. Jesteśmy bardzo wdzięczni za możliwość uczestnictwa w tej akcji, ponieważ dzięki niej mamy większą świadomość o zagrożeniach, które czekają na nas na każdym kroku.

Dnia 22 listopada zostaliśmy zaproszeni na spektakl, którego autorem jest ksiądz Daniel Świątek o patronie naszej szkoły, Janie Szczepaniku, gdzie role były odgrywane przez uczniów szkoły Szczepanika, a także uczennice naszej klasy, Oliwia Nosek oraz Patrycja Chrzanowska miały swój udział w przygotowaniach, jak i odgrywaniu Bardzo się cieszymy, że mogliśmy po raz kolejny uczestniczyć w spektaklach tworzonych przez naszą społeczność. Spektakl opowiadał nam, jak dużo musiał przejść Jan Szczepanik, aby w końcu zauważono, że jego wynalazki np. Kamizelka kuloodporna, czy też telektroskop, dzisiaj znanym nam wszystkim jako telewizję, spodobają się społeczeństwu i są one przełomowym odkryciem jak na tamte czasy. Jesteśmy doprawdy wdzięczni, że mogliśmy być częścią tego wszystkiego i mam nadzieję, że czeka nas więcej niesamowitych spektakli autorstwa księdza Świątka.

Dnia 15 listopada wybraliśmy się do sali lustrzanej, która znajduje się na ulicy Wałowej. Mieliśmy okazję tam uczestniczyć w spotkaniu pt. „Potencjał mediów społecznościowych w promocji firmy”. Dowiedzieliśmy się tam, gdzie mamy umieszczać swoje reklamy, aby w szybkim czasie zyskały na popularności. Dostaliśmy również informacje co robić, a czego nie, by reklama firmy była efektywniejsza. Była to bardzo pouczająca lekcja, ponieważ w przyszłości będziemy wiedzieć, co robić, aby nasze reklamy były jeszcze lepsze.

W dniach 14, 15, 16 listopada 2022 roku odbyły się warsztaty profilaktyczne “Moje Życie Wolne Od Uzależnień”. Były to naprawdę ciekawe warsztaty, które zostały świetnie przeprowadzone. Podczas tych warsztatów mieliśmy możliwość nauczenia się nowych rzeczy na temat uzależnień tych bardziej i mniej znanych, konfliktów zarówno małych jak i dużych oraz osobowości, gdzie między innymi omawialiśmy nasze mocne i słabe strony. Według mnie takie warsztaty są potrzebne, zwłaszcza młodym ludziom, ponieważ pod naciskiem codziennych obowiązków, zadań, jak i presji łatwo można się zagubić i zapomnieć o tym, co ważne dla naszego umysłu i ciała.

W czwartek 10.11.2022 roku ubraliśmy się galowo z okazji święta niepodległości. W tym dniu wysłuchaliśmy audycji poświęconej 11 listopada, wspólnie śpiewaliśmy patriotyczne piosenki na korytarzach szkoły Szczepanika, aby uczcić kolejny rok naszej niepodległości oraz na stojąco wysłuchaliśmy hymnu polski, z czego sporo osób włączyło się dumnie do śpiewania go.

26.10.2022 roku wybraliśmy się całą klasą pod opieką naszej wychowawczyni nad grób Jana Szczepanika. W życiu często nie mamy wiele wolnego czasu dlatego, ważne jest by chociaż w tym szczególnym miesiącu pamiętać o zmarłych. Dobrze jest pamiętać nie tylko o rodzinie i bliskich, ale także o osobach, które pomogły ulepszyć nasz świat, takich jak polegli żołnierze, autorzy wielu dzieł czy też patroni naszych szkół. Z tego właśnie względu postanowiliśmy wspólnie zapalić znicze oraz pozwolić kolegom z klasy się pomodlić w spokoju. Następnie mieliśmy czas na odwiedzenie grobów zapomnianych żołnierzy i wróciliśmy powoli do szkoły.

Dnia 20.10.2022 roku mieliśmy niesamowitą przyjemność wybrania się do agencji reklamowej “Ambigram” znajdującej się na ulicy Warsztatowej 5/209. Zazwyczaj nie piszę ulic w swoich artykułach, aczkolwiek uważam, że naprawdę warto jest ich odwiedzić. Można się nauczyć dużo ciekawych rzeczy, które zarówno przydadzą się na egzaminy zawodowe, jak same w sobie są po prostu bardzo interesujące i zdecydowanie mogą zaciekawić osoby, które zajmują się customami lub to rozważają, a całe spotkanie nie opiera się wyłącznie na samej teorii, tylko pokazywane jest również jak dane maszyny działają, a nawet można zaproponować własny projekt na teczki, notesy, zeszyty, kubki, czapki, podkoszulki, naklejki oraz naprawdę dużo więcej (ja sama wyszłam z dwoma plakatami, teczką oraz kartką A4 pełną naklejek). Atmosfera tam panująca jest naprawdę świetna oraz bardzo przyjazna i nawet ludzie, którzy nie są fanami interakcji, jak i poznawania nowych osób, mogą się tam dobrze odnaleźć dzięki wspaniałemu podejściu pracowników, którzy podczas naszego pobytu pokazali, że bez wątpienia znają się na tym co robią. Zaprezentowali nam jak działają poszczególne maszyny takie jak Roland Versa CAMM, który jest ploterem-tnąco-drukującym (drukuje, wycina naklejki, plakaty, rollupy itp…), Roland CAMM-1, który jest ploterem tnącym (wycina z folii fleks), Prasę, która służy do wgrzewania nadruków na odzież, notesy, itp… (sama maszyna nagrzewa się do 150-170 stopni Celsjusza więc lepiej przy niej uważać), Sito, służące do druku transferów (jest to rodzaj nadruków, najlepiej jest go używać do większych zamówień powyżej 100 sztuk, ponieważ jest to bardziej opłacalne) oraz Laser, który służy do wypalania nadruku na materiale (jest to całkiem długi proces aczkolwiek efekty, wyglądają naprawdę fajnie). Podczas naszej wizyty tam mogliśmy wcielić w życie kilka naszych projektów z pomocą Izy, Patrycji i Pawła. Mój kolega z klasy miał nawet możliwość odcięcia zbędnego materiału z plakatu i jak na pierwszy raz wyszło mu to naprawdę dobrze, a jedna z koleżanek sama przygotowywała swój wycięty nadruk z folii fleks do wrzucenia pod prasę. Dowiedzieliśmy się też w jakim programie musimy wysyłać własne loga i jak bardzo musimy zwracać uwagę na ich jakość przed wysłaniem, ponieważ mimo, że firma ambigram sprawdza jak wyglądają i nakłada poprawki przed drukiem to wiele drukarni po prostu tego nie robi, a oczywiste jest, że każdy chce mieć swój nadruk w jak najlepszej jakości. Mimo, że podobały mi się wszystkie warsztaty w jakich miałam możliwość uczestniczyć to te wydawały mi się najlepsze i najciekawsze jak do tej pory i jestem pewna, że spora część mojej klasy podziela moje zdanie, mam ogromną nadzieję, że będziemy mieć okazję ponownie tam zawitać. Jestem bardzo wdzięczna Patrycji, Izie i Pawłowi za przyjęcie nas z otwartymi rękami i pokazanie nam jak to wszystko naprawdę wygląda z perspektywy osoby, która zajmuję się tym już dłuższy czas.

Dnia 12.10.2022 roku odbyły się pierwsze od 2 lat otrzęsiny pierwszoklasistów. Niestety pandemia nie pozwoliła naszemu rocznikowi na tak wesołe przyjęcie nas do szczepanika aczkolwiek nie znaczy to, że nie zostaliśmy radośnie powitani z otwartymi rękami. Cieszy mnie fakt, że to zdarzenie bardzo się podobało pierwszym klasom i dobrze spędziły ten czas. Nasza klasa skutecznie przeprowadziła całe zdarzenie i z pomocą Izy Papugi oraz Karoliny Turaj, nie pozwoliliśmy, żeby ktokolwiek się nudził. Niestety trwało to kilka godzin, a nie cały dzień aczkolwiek wydaje mi się, że wykorzystaliśmy ten czas jak najlepiej mogliśmy. Większość atrakcji i gier wymyśliła moja klasa, chociaż dumnym autorem kółka i krzyżyk był pan Wolak, miło jest widzieć, że nie tylko uczniowie dobrze się bawili, ale również nauczyciele co również było widoczne podczas tańców, gdzie każdy był ochotniczo zaangażowany.  Po zakończeniu posprzątaliśmy po sobie i wróciliśmy na lekcje by móc opowiedzieć o tym zdarzeniu kolegom i koleżankom ze szkoły.

30 września odbyła się noc naukowców w naszej wspaniałej szkole im. Jana Szczepanika. Podczas tego wydarzenia nasza klasa zajmowała się projektowaniem 11 tablic na drzwi oraz plakatami i ulotkami mającymi promować ten ciekawy dzień, warto wspomnieć, że pomagaliśmy również przy projekcie eko ziemi wykonanej z kartonów, mającej uświadomić oglądających jak bardzo nasza planeta potrzebuje ratunku. Nie możemy jednak zapomnieć o wspaniałych projektach innych klas pod opieką nauczycieli i wychowawców, na przykład jak niesamowity pomysł sprawdzania ph gleby i możliwość przyniesienia własnej, aby od razu dostać wyniki i dowiedzieć się co najlepiej na niej wyrośnie, „Wycofaj się rakiem” mającej na celu pokazanie przyczyn, rodzajów i diagnostyki nowotworów oraz projekt „Ciepło – Zimno”, który miał zapoznać uczestników z tematyką dotyczącą zmian klimatu na ziemi jak i wyjaśnieniem procesów i zmotywowaniem do podjęcia rzeczywistych działań. Cieszymy się, że mogliśmy brać w tym udział i edukować wszystkie osoby, które odwiedziły naszą szkołę tego dnia dla chęci poszerzenia swojej wiedzy.

Dnia 16.09.2022 roku już jako klasa 3TR uczestniczyliśmy w akcji „Sprzątania świata”. Jest to czwarty projekt związany ze sprzątaniem świata, w jakim mieliśmy okazję uczestniczyć. Tym razem posprzątaliśmy całą Górę Św. Marcina oraz Park biegowy „Marcinka”. Pomogli nam w tym grupa Decathlon wraz ze swoim sprzętem. Spotkaliśmy się bardzo liczną grupą i szybko zebraliśmy dużą ilość śmieci. Jesteśmy gotowi na dalsze wyzwania związane z akcją sprzątania świata.

Może być zdjęciem przedstawiającym 10 osób, ludzie stoją, drzewo, na świeżym powietrzu i tekst „Centrum Wypoczynku Aktywnego 丸 Park biegowy Marcinka 200m 200m 福 Marcinka Bike Park ROMSIOH”

15 września w Bazylice Katedralnej uczestniczyliśmy w prelekcjach pt. „Drogi młodości- czas marzeń i wyborów”. Wszyscy obecni w Katedrze uważnie słuchali wykładu, który skłaniał nas czasem do refleksji oraz słuszności podejmowanych przez nas decyzji. Po zakończonych prelekcjach wróciliśmy na lekcje.

Na lekcjach przedmiotów zawodowych mieliśmy dziś okazję zaprojektować ulotki promujące ekologię. Wszyscy z dużym zaangażowaniem zabrali się do pracy, by po skończeniu zadanego ćwiczenia móc być zadowolonym z efektów całej klasy.

Dnia 09.09.2022 roku, w naszej szkole miały miejsce integracje klasowe. Wraz z kilkoma innymi klasami wybraliśmy się do Tarnowskiego kina „Marzenie” na film pt. „Green Book”. Jest to historia, która kręci się wokół drobnego cwaniaczka i zawiadiaki, Tony’ego Vallelonga, mającego na utrzymaniu żonę i dzieci. Pewnego dnia podejmuje się nietypowej dla siebie pracy. Zostaje szoferem i ochroniarzem pewnego bogatego i wpływowego czarnoskórego muzyka, Donalda Shirleya. Jest to historia, która kręci się wokół drobnego cwaniaczka i zawiadiaki, Tony’ego Vallelonga, mającego na utrzymaniu żonę i dzieci. Pewnego dnia podejmuje się nietypowej dla siebie pracy. Zostaje szoferem i ochroniarzem pewnego bogatego i wpływowego czarnoskórego muzyka, Donalda Shirleya. Był to film warty uwagi oraz sprawiał, że każdy wychodził z pewnymi refleksjami, a także dużą dawką humoru wyniesionego z sali kinowej.


Green Book zwiastun PL - YouTube

Od poniedziałku 5 września do środy 7 września 2022 r., uczniowie klas 3TR, 2LOa oraz 2TR wyruszyli wczesnym rankiem do Warszawy, a następnie do Torunia. Młodzież pierwszego dnia zwiedzała Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie dowiadywali się ciekawych faktów na temat powstania i życia w tym trudnym dla Polaków czasie. Podczas zwiedzania Warszawskiej starówki każdy uczeń mógł obejrzeć przepiękną polską architekturę. Wieczorami wychowawcy zabierali swoich podopiecznych na tzw. „nocne wędrówki”. Był to spacer po mieście, gdzie można było oglądać nocne życie miasta. Przewodnik ciekawie opowiadał historię Warszawy. Wszyscy słuchali z zaciekawieniem i dowiadywali się nowych nieznanych wcześniej faktów. 

Drugi dzień to zgłębienie historii Starego Miasta, wizyta w Zamku Królewskim i lekcja przedmiotowa w Sejmie. Dzięki wspaniałym przewodnikom udało się nam zobaczyć zmianę warty, poznać architekturę przepięknych warszawskich budynków, a także posłuchać opowieści i legend związanych z wielkimi postaciami zasłużonymi dla kraju. W Zamku Królewskim, którego rozkwit przypadł na czasy panowania Stanisława Augusta, oglądaliśmy pomieszczenia, w których żył, pracował i przyjmował gości król. Po regeneracyjnym posiłku, pełni energii udaliśmy się na ulicę Wiejską, by w gmachu Sejmu posłuchać wykładu na temat historii   i współczesności polskiego parlamentaryzmu.

Trzeciego dnia uczniowie zwiedzali toruńską starówkę wraz z domem Kopernika oraz Muzeum Podróżników im. Tony’ego Halika. Pani przewodnik oprowadzała wszystkich po rynku, krzyżackich kościołach    i zamkach tego zabytkowego miasta., Później uczniowie wraz z opiekunami udali się do planetarium, gdzie odbył się pokaz astrologiczny pt. „Lato pod gwiazdami”.    

Myślę, że każdy na tej wycieczce znalazł coś dla siebie i zabrał ze sobą jakąś wiedzę. Wszyscy wrócili do domów zmęczeni, ale zadowoleni.

Po 2 miesiącach wakacji, wracamy w pełni sił i z nowymi pomysłami do szkoły. Dnia 01.09.2022 roku oficjalnie rozpoczęliśmy kolejny rok nauki. Z wysoko podniesionymi czołami przekraczamy próg szkoły gotowi na kolejne wyzwania.

We wtorek 17.05.2022 nasza cudowna i jak zwykle pozytywnie zaskakująca wychowawczyni zabrała nas do Tarnowskiego Centrum Kultury w ramach zajęć. Jestem niesamowicie wdzięczna, że szkoła nie tylko wspaniale wykonuje program, który jest nam narzucony z góry, ale również stara się zorganizować nam dodatkowe warsztaty, które umożliwiają nam nie tylko zapoznanie się ze sztuką, ale również pokazują, nam jak będzie wyglądać nasza praca w przyszłości oraz wspomagają naszą kreatywność i pomagają nam odetchnąć od wszelkich stresów związanych z nauką. Tym razem byliśmy w stanie ujrzeć między innymi pomysłowe i odważne plakaty. Ich autor postanowił być głosem dla tych, którzy go nie mają, co zresztą jest niesamowitym posunięciem, aczkolwiek również odważnym ze względu na fakt, że większość naszego społeczeństwa jest przyzwyczajona do swoich nawyków bądź nie ma czasu czy też chęci, żeby je zmieniać. Byliśmy również w stanie ujrzeć ekologiczne wersje opakowań naszych ulubionych firm czy produktów jak i ich przebranżowione loga. Pojawiły się tam również cudowne kreacje oraz własne pomysły na okładki książek z dzieciństwa nie tylko naszego, ale również tego naszych rodziców czy dziadków. Wszystkie prace były wspaniałe i dały nam sporo inspiracji i motywacji, by też tworzyć coś tak niesamowitego i oryginalnego na podstawie istniejących już rzeczy. Jak zwykle mam nadzieję, że czeka nas więcej takich wyjść, dzięki którym będziemy w stanie poszerzyć nasze horyzonty nie tylko na świat sztuki, ale również na życie codzienne i problemy, które są wokół nas, a których nie zawsze mamy czas zauważyć.

Brak opisu.

Dnia 08.04.2022 roku mieliśmy okazję uczestniczyć w akcji ,,Posprzątaj z nami Małopolskę”.
Jest to już trzeci projekt związany ze sprzątaniem świata w jakim moja klasa miała okazję uczestniczyć. Zapału do ratowania świata dalej nam nie brak, a nawet powiedziałabym, że z każdym razem idzie nam coraz lepiej. Pogoda tym razem nam dopisywała (chociaż przyznaję, że im bliżej wody się schodziło tym bardziej gumiaki by nam się przydały). Kantoria z każdą taką akcją wygląda coraz lepiej i coraz czyściej, tym razem mieliśmy niezawodną pomoc ze strony panów wędkarzy, którzy wyciągali nam śmieci z wody aby łatwiej było je pozbierać. Był to również wspaniały przykład, że wiek nie gra roli i każdy jest w stanie pomagać i dobrze współgrać jeśli chodzi o dobro naszej planety. Mimo, że nie było nas tak licznie jak byśmy chcieli ze względu na to, iż spora część klasy chorowała poszło nam naprawdę świetnie i każda obecna osoba zebrała po dwa lub trzy pełne worki. Mamy nadzieję, że będzie więcej takich okazji, podczas, których będziemy mogli pomagać nie tylko my ale również inni, niezależnie od wieku. Mam również nadzieję, że pogoda będzie dopisywać przy każdej takiej następnej akcji.

Brak opisu.

 

Niewątpliwie konieczna jest specjalna data ku czci kobiet na całym świecie.
Każdego roku, ósmego marca obchodzony jest Dzień Kobiet, aby uhonorować osiągnięcia społeczne, gospodarcze i kulturalne płci pięknej ze wszystkich dziedzin życia.
Bardzo ważne jest dla nas rozpoznawanie, celebrowanie oraz podnoszenie świadomości osiągnięć kobiet, żeby zająć się uprzedzeniami i dyskryminacją ze względu na płeć.

Dnia 07.03.2022 roku mieliśmy przyjemność udać się na spektakl pod tytułem „Zmiana”, który przygotował ksiądz Daniel Świątek wraz z aktorami Szczepanika oraz kilkoma osobami spoza naszej szkoły. Niezmiernie cieszymy się, że mieliśmy szanse to obejrzeć, ponieważ spektakl niestety został anulowany dwa lata temu ze względu na pandemię i obostrzenia jakie zostały wprowadzone. Samo przedstawienie poruszało temat nagłej zmiany mieszkańców oraz tego, że egoizm jak i dbanie o siebie samego nas nigdzie nie doprowadzi, albowiem „nikt nie jest w stanie zjeść z długiej łyżki bez pomocy drugiej osoby”. Uwielbiam również fakt, że byliśmy trzymani w napięciu odnośnie zakończenia i mimo, że ostatecznie zakończenie wydawało się najbardziej odpowiednie spośród wszystkich, mam nadzieję, że wojna na Ukrainie jak najszybciej się skończy wygraną tego państwa i nikt więcej nie będzie musiał widzieć cierpień i bólu spowodowanych wojną. Pod koniec spektaklu dużo osób się wzruszyło przy dedykacji dla Weroniki, osoby, której niestety nie mieli szansy poznać. Straszna jest myśl, że świat stracił tak wspaniałą osobę. Jesteśmy doprawdy wdzięczni, że mogliśmy być częścią tego wszystkiego i mam nadzieję, że czeka nas więcej niesamowitych spektakli autorstwa księdza Świątka.

Nasza klasa ponownie odwiedziła Biura Wystaw Artystycznych w Parku Strzeleckim.
Na miejscu, prowadzące przedstawiły nam szklaną formę ogrodów, gdzie elementem łączącym twory było drzewo ozdobne tzw. tuja. pod nienagannym tytułem „Nie szukaj mnie tam, gdzie się schowałam” autorki Natalii Kopytko.
Po zakończeniu prezentacji dzieł sztuki zostaliśmy wysłani w 4 czy też 5-osobowych grupach do pracowni na drugim piętrze, żeby stworzyć krótki spot w technice animacji  po klatkowej z dostępnych tam elementów, promujący tą właśnie aktualną wystawę.
Kiedy już wszystkie klipy były zmontowane i gotowe do wyświetlenie, zostały zaprezentowane przed resztą klasy, aby porównać nasze prace. Spoty można było obejrzeć przez dwadzieścia cztery godziny na relacji na Instagramie naszej szkoły.

Walentynki to święto obchodzone czternastego lutego, nazywane jest również Dniem Świętego Walentego.
W tym szczególnym dniu ludzie witają bliskich przyjaciół, członków rodziny i kolegów z klasy, wysyłając im kartki zwane walentynkami.
Nasza szkoła naturalnie nie obeszła się bez praktykowania tego zwyczaju.
Ze względu na późny powrót do szkoły po styczniowej nauce zdalnej, nadawanie walentynek odbyło się za pomocą elektroniczną po przez szkolny Spotted, gdzie publikowano najciekawsze przesłania.
Na YouTubie można było także znaleźć audycje z tej okazji wykonaną przez naszych uczniów.

W ostatnich szczególnie ciężkich czasach, zwłaszcza dla tych, którzy muszą uciekać ze swojego kraju by ratować siebie i swoją rodzinę każdy stara się pomóc jak może. Właśnie dlatego z wielkim zapałem bierzemy udział w wszelkich możliwych pomocach dla osób z Ukrainy. Byliśmy już wstanie skompletować dwa plecaki dla dzieci oraz kupić żywność by chociaż trochę im pomóc, oczywiście znalazły się u nas osoby, które starają się pomóc poprzez wolontariat. Mamy nadzieję, że ich sytuacja się wkrótce poprawi, a do tego czasu dalej będziemy wstanie im pomagać, ponieważ nawet mały gest dla nas, ma wielkie znaczenie dla osób, które tego potrzebują.

Dnia 14 stycznia 2022 roku, nasza klasa miała przyjemność uczestniczyć w przedstawieniu teatralnym pt. „Piękna Lucynda” w Tarnowskim Teatrze im. Ludwika Solskiego. Razem z nami wybrało się kilka innych klas, lecz wszyscy obecni posiadali maseczki ochronne w związku z epidemią COVID-19, jednak nie sprawiało to nikomu problemu i wszyscy chętnie uczestniczyli w spektaklu. Aktorzy teatru niesamowicie odegrali powierzone im role, wykazali się ogromnym talentem oraz zaangażowanie w tą sztukę. Sprawiali oni, że widz z zapartym tchem śledził dalszy przebieg akcji, a w niektórych wręcz komicznych momentach, śmiał się. To, jak dobierali odpowiedni ton głosu, ich mimika, czy nawet postawa świadczyła o tym, że chcą, aby jak najlepiej przekazać losy bohaterów w tym jakie emocje im towarzyszyły. Również scenografia sprawiała, że spektakl stał się rzeczywisty, a zarazem przyjemniejszy w odbiorze, gdyż widz mógł się zorientować w jakim miejscu odgrywa się dana scena.

Brak opisu.

Brak opisu.

Ferie już za nami i chociaż większość z nas pewnie wolałaby aby potrwały jeszcze przez tydzień lub dwa to na pewno każdy z nas jest zadowolony z wolnego czasu, podczas, którego mogliśmy odpocząć. Niektórzy z nas wybrali się na narty, inni do rodziny, niektórzy wyjechali za granicę na kilka dni, a inni spotykali się ze sobą na mieście, chociaż są też osoby, które wolały oglądać ulubione seriale w ten czas bądź ponownie przeczytały ukochaną serię książek opatulone kocem z ciepłym napojem w ręku. Każdy z nas ma inne przeżycia, odczucia i wspomnienia związane z tegorocznymi feriami, ale myślę, że wszyscy się zgodzą, iż były one jak najbardziej udane. Osobiście spędziłam ten czas w gronie najbliższych mi ludzi i mimo iż nie mogę nazwać tego czasu spokojnym, gdyż na spotkaniach rodzinnych zawsze coś się dzieje to zdecydowanie mogę nazwać to dobrze spędzonym czasem. Mam nadzieję, że czeka mnie więcej takich ferii i że zdalne nauczanie tym razem nie potrwa długo i będę w stanie stanąć z klasą twarzą w twarz aby zapytać się jak spędzili oni swoje ferie.

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia w Naszej szkole odbyła się wigilia klasowa. Bardzo się cieszę, że nie musiało być to odwołane i w tym roku nie musieliśmy siedzieć przed monitorami tylko mieliśmy okazję się spotkać i na spokojnie pogadać. Zwłaszcza, że niestety od poniedziałku znowu musieliśmy/musimy przejść na zajęcia zdalne, zostało nam jedynie mieć nadzieję, że będą one trwać krótko i później będziemy mogli na spokojnie wrócić do szkoły. Moim zdaniem wigilia klasowa była świetna, owszem było sporo przygotowań i odrobina stresu by wszystko dobrze wyglądało aczkolwiek nie było to nic z czym 2TR nie dałaby sobie rady/nie dalibyśmy sobie rady. Na samym początku złożyliśmy sobie życzenia, oczywiście zachowując sanitarne podejście ze względu na panujące obostrzenia i chęć bycia bezpiecznym. Później wręczyliśmy prezent naszej cudownej wychowawczyni w ramach podziękowań, że nas wspiera i dba o nasz rozwój/ naszą przyszłość, bardzo ucieszyła się z tego powodu, a to sprawiło, że dzień był jeszcze lepszy/bardziej pozytywny. Każdy później miło spędzał czas, niektórzy jedząc uprzednio przygotowane przez uczniów smakołyki/ pyszności, inni śpiewając kolędy oraz różne świąteczne piosenki, a inni po prostu śmiejąc się ze znajomymi i wygłupiając się by pozytywnie upamiętnić każdemu ten dzień. W połowie naszego spotkania odwiedził nas wicedyrektor, który chciał nam złożyć życzenia, było to bardzo miłe i niesamowite uczucie. Mamy nadzieję, że cały personel Szczepanika będzie mieć udane święta, podczas, których uda im się odetchnąć i nabrać sił na kolejny rok kształtowania umysłów młodych pokoleń. Praktycznie pod koniec naszego spotkania pojawił się również święty Mikołaj co było dość sporym zaskoczeniem dla nas wszystkich, mimo to zaskoczenie nie trwało długo i po odebraniu prezentów przez najgrzeczniejsze i te nie tak bardzo grzeczne osoby, postanowiliśmy sobie zrobić z nim klasowe zdjęcie. Wydaje mi się, że to był bardzo dobrze spędzony czas i jedna z fajniejszych wigilii, spędzona w dobrym towarzystwie. Mam nadzieję, że kolejna też będzie tak wspaniała, a może nawet i lepsza.

Brak opisu.

Brak opisu.

Brak opisu.

 

 

Siódmego grudnia zeszłego już roku, panował w naszej szkole wyjątkowy klimat. Zgodnie z tradycją uczniowie po przez wcześniejsze anonimowe losowanie między sobą kupili prezenty.

Chociaż pogoda za oknem nie sprzyjała, to w szkole już panował przedświąteczny nastrój. W tym dniu uczniom pierwszorzędny fantastyczny humor i zapał, liczymy na więcej takich chwil.

Brak opisu.

Brak opisu.

 

Narodowe Święto Niepodległości obchodzimy w dniu 11 listopada, w celu upamiętnienia rocznicy odzyskania przez Polskę w 1918r. niepodległości. W środę, w przeddzień święta, o symbolicznej godzinie – 11:11 uczniowie ze szkół w całym kraju, wspólnie odśpiewają „Mazurka Dąbrowskiego” w ramach akcji „Szkoła do hymnu”. W tym roku obchody Święta Niepodległości przebiegały w naszej szkole pomyślnie, zważając na zeszłoroczne ograniczenie spowodowane pandemią COVID-19.

Tego roku nasza klasa miała możliwość organizacji Dnia Edukacji Narodowej i jesteśmy dumni z naszej wspólnie wykonanej pracy. Na tą specjalną okazję przynieśliśmy do szkoły dużo smakowitych wypieków dla naszych nauczycieli. Chcieliśmy im podziękować za nauczanie nas i osłodzić dzień po godzinach ciężkiej pracy z nami. Chcielibyśmy podziękować Emilii z radiowęzła szkolnego, która wykonała wspaniałą pracę i wspierała nas na duchu podczas tworzenia audycji. Sprawiła, że praca była jeszcze przyjemniejsza i mniej stresująca, nie zapominając też o świetnie wykonanym montażu. Sama audycja była emitowana na lekcji i składała się z życzeń oraz podziękowań dla nauczycieli Szczepanika, opowiadaliśmy również o powstaniu tego święta i mogliśmy posłuchać wzruszających piosenek wybranych przez naszą niesamowitą wychowawczynię. Mamy nadzieję, że każdy znalazł coś dla siebie podczas tego dnia i bawili się równie dobrze, jak my podczas planowania i tworzenia wszystkiego. Oby czekało na nas więcej radosnych Dni Edukacji Narodowej w szkole Szczepanika i obyśmy nie musieli się wtedy chować za kamerkami.




13 grudnia o godzinie 8.50 odbyły się warsztaty dla młodzieży dotyczące promocji zdrowia. Tak jak w tamtym roku okazało się to świetną zabawą i niezmiernie ucieszyło nas, że tym razem nie musiały być prowadzone w sposób zdalny. Na tych zajęciach mieliśmy kolejną okazję na większe poznanie się, co zawsze jest dobrym wydarzeniem. Na początku, oczywiście po krótkim wstępie Julki i Amelki, które świetnie prowadziły tegoroczne warsztaty, mieliśmy wybrać twarz opisującą nasz nastrój. Oczywiście odpowiedzi było wiele, mimo to przeważały te pozytywne, co naprawdę dobrze było usłyszeć, w końcu samopoczucie nasze i innych jest naprawdę ważne, po za tym miło było usłyszeć, że ktoś ma dobry humor bo może spędzić czas z klasą. Następnie odpowiadaliśmy na pytania podane na kartkach, był to jeden z większych, ale dalej nie jedyny, moment szczerości między nami, gdzie w zaufaniu wyraziliśmy swoje opinie i myśli, wydaje mi się, że każdy tego w pewien sposób potrzebował, możliwości wypowiedzenia się na jakiś temat i zostania wysłuchanym bez oceniania i przerywania, co niestety zdarza się nieraz w ciągu naszego dnia. Kolejnym etapem warsztatów było wymienianie naszych dobrych przeżyć, takich, w których czuliśmy się pewnie, byliśmy zadowoleni z siebie oraz nie tylko wierzyliśmy we własne możliwości ale czuliśmy się, że pokazaliśmy światu i samym sobie na co nas tak naprawdę stać. Mieliśmy możliwość podzielenia się opiniami na temat tego kto nam może pomóc w ciężkich chwilach oraz jakie są cechy dobrego pomagacza jak i mieliśmy okazję powiedzieć reszcie na kogo my możemy liczyć i kto byłby nas w stanie wesprzeć gdybyśmy nie dawali sobie sami rady. Piąte zadanie postanowiliśmy odrobinę przekształcić, chcieliśmy aby przede wszystkim aby każdy czuł się komfortowo i nie musiał kłamać przed samym sobą więc po wypisaniu ciążących nad nami kamieni, postanowiliśmy nie wyjawiać tego, oczywiście osoby, które chciały to zrobić mogły powiedzieć to na głos i zostały przez resztę wysłuchane aczkolwiek nie chcieliśmy nikogo do tego zmuszać, po czym większość klasy już chętniej podzieliła się swoim zdaniem na temat tego co chcą zrobić ze swoim kamieniem i dlaczego według nich jest to zdrowe podejście. Tworzenie łańcucha pomocy było zdecydowanie najfajniejszym z ćwiczeń, było przy tym sporo zabawy, a myśl, że ktoś nam ufa i wie, że jesteśmy i zawsze będziemy dla niego w tych ciężkich ale nie tylko tych chwilach jest naprawdę ogrzewającym serce uczuciem. Podnoszące na duchu były również wypisywane pozytywne cechy danej osoby na karteczce przyczepionej do jej pleców, fakt, że ktoś docenia nas i drobne zachowania, którym my nie poświęcamy większej uwagi jest niesamowity. Na koniec dziewczyny wypisały nazwy ośrodków i numery telefonów, do których możemy, a nawet powinniśmy się zwrócić gdy mamy gorszy czas bądź czujemy taką potrzebę. Oczywiście nasza wychowawczyni nam przypomniała, że zawsze możemy na nią liczyć i spróbuje nam pomóc niezależnie od sytuacji. Chciałabym bardzo podziękować mojej klasie, za to, że mogę na nich liczyć oraz pani Tracz, że zawsze nas wspiera, również wielkie oklaski do dziewczyn prowadzących warsztaty ponieważ wykonały kawał dobrej roboty i sprawiły, że chcieliśmy aktywnie brać w nich udział. Teraz pozostało nam tylko niecierpliwie czekać co przyniosą przyszłoroczne warsztaty.

26.10. Uczestniczyliśmy w w warsztatach na temat emocji.

26.10. Uczestniczyliśmy w w warszatach na temat emocji.

W czwartek dnia 7.10.2021 całą klasą udaliśmy się do kina ,, Cinema 3D” w galerii Tarnovia na film pod tytułem ”Wyszyński – zemsta czy przebaczenie”. 

5 października klasa II TR po długiej nieobecności w tarnowskich placówkach kultury udała się w odwiedziny do Biura Wystaw Artystycznych w Parku Strzeleckim. W Tarnowskim BWA dwie wykładowczynie przedstawiły uczniom wystawę szkła pod okazowym tytułem „Szklane historie”. Uczniowie na lekcji przyglądnąć się mogli nowemu obliczu szkła, traktowanego jako materiał rzeźbiarski w sztuce w wydaniu Marty Wojciechowskiej, absolwentki Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Młodzież po zakończeniu przez Panie prezentacji zbioru dzieł sztuki, została wysłana w 6-osobowych grupach na świeże powietrze, aby sfotografować lub nagrać spot promujący kupno kompletu składającego się z saszetki i torby z recyklingu w BWA. Wykonane filmiki oraz fotografie zostały od razu po powrocie do budynku zaprezentowane przed resztą, tym samym kończąc warsztaty w radosnej atmosferze.

 

 

Czasem trzeba odpocząć od nauki i obowiązków. Dlatego w związku z corocznym Dniem Integracji uczniowie klasy IITR korzystając ze sprzyjającej pogody, udali się do pobliskiego Parku Sanguszków. Park odkrył przed młodzieżą swoje oblicze w postaci urodziwego krajobrazu leśnego, jak również zachwycającego dwupoziomowego ogrodu w stylu włoskim. Nie można również zapomnieć o szczególnym miejscu, jakim jest pozostałość po dawnej fontannie, która daje przyjemny chłód zwiedzającym. Po wycieczce wszyscy w doskonałym humorze wrócili z powrotem do swoich domów, aby zająć się pozostałym czasem.

Warsztaty na temat bezpieczeństwa w sieci

Dnia 01.06.2021 czyli w jakże nie zapomniany dzień dziecka, mieliśmy warsztaty na temat bezpieczeństwa w sieci. Warsztaty zaczęły się o godzinie 8 i były prowadzone przez naszą cudowną wychowawczynie panią Tracz. Na samym początku dostaliśmy cukierki, po czym oglądaliśmy dwa filmy, o których prowadziliśmy dyskusje. Dzień jak i warsztaty były miło spędzone w cudownym towarzystwie, najważniejsze jest jednak, że po praz kolejny przypomnieliśmy sobie o niebezpieczeństwie, które czyha na nas w internecie oraz jak bardzo powinniśmy uważać na uczucia innych. Mam nadzieję, że będziemy mieć więcej podobnych warsztatów i będą równie miło spędzone.

Konkurs o Australii 2021

Dnia 30 marca, wraz z Dawidem Barysem i Filipem Małochlebem, wzięłam udział w konkursie o Australii. Byłam bardzo podekscytowana, by go napisać, aczkolwiek pomimo długiej nauki moje wyniki dalej nie były wystarczające, mimo tego, iż nie dostałam się na podium, to zdobyłam bardzo dużą wiedzę, a to jest najważniejsze. Chciałabym jednak pogratulować wszystkim, którzy zdobyli wysokie wyniki, Filip Małochleb, który zdobył 3 miejsce w konkursie, Dawid Barys, który zdobył wyróżnienie. Konkurs zdecydowanie nie był najłatwiejszy i z pewnością musieliście włożyć w to sporo czasu za co również dziękuję.  Pokazujecie, że pomimo ciężkich dla nas wszystkich czasów, nauka i rozwój osobisty dalej jest ważny. Dziękujemy za dumne reprezentowanie naszej szkoły i gratulujemy wyników.

Z okazji świąt Wielkiejnocy chcielibyśmy życzyć wszystkim nauczycielom, uczniom oraz pracownikom szkoły zdrowia, szczęścia i spokoju, by byli wstanie odpocząć od natłoku pracy. Wiemy iż te święta nie będą takie jakbyśmy chcieli, ale mamy nadzieję, iż spędzą czas w spokojnym i radosnym gronie rodziny. Wesołych świąt i smacznego jajka.

Dzień Kobiet  W Szkole Szczepanika 2021

Z okazji dnia kobiet w imieniu wszystkich chłopaków z ITR chcielibyśmy życzyć wszystkim niesamowitym nauczycielką zdrowia, szczęścia i dalszego rozwoju kariery, aby wszystko było łatwiejsze i życie weselsze. Oby wszystkie marzenia się spełniły i chociaż w ten jeden niezwykły dzień wszyscy docenili waszą ciężką pracę. Dziękujemy, że dbacie o naszą edukację i dobre samopoczucie

Szkoła Szczepanika wspiera medyka 2020

W ostatnim tygodniu dnia (10.02) nasza klasa brała udział w projekcie pod hasłem ,,Szkoła Szczepanika docenia medyka” . Podczas tego projektu mieliśmy się skupić na personelu medycznym, który w ciągu ostatniego roku wiele ryzykował, żeby nam pomóc i utrzymać nas w dobrym stanie zdrowotnym. W ten sposób chcieliśmy podziękować wszystkim medyką, zwłaszcza tym, którzy wiele ryzykowali zostawiając na dodatkowym dyżurach by pomagać i pocieszać osoby chore i niestety przez pandemię również samotne. Mamy nadzieję, że ludzie będą bardziej zwracać na to uwagę i dzięki temu zaczną dbać o zdrowie swoje i innych. Serdecznie chciałabym podziękować całej klasie, która złożyła się na wodę dla medyków, osoby, które wykonały pracę pod tym tytułem. Dzięki nim możemy pokazać jak bardzo jesteśmy wdzięczni i dumni za naszych medyków.

Dzień babci i dziadka 21/22 stycznia 2020

Drodzy dziadkowie i babcie w tym cudownym dniu chcielibyśmy wam podziękować za wszystkie niesamowite chwile z nami przeżyte. Dziękujemy, że zawsze byliście przy nas  pomagaliście i wspieraliście od pierwszych kroków teraz jest nasza pora żeby was wspierać i pomagać.

Dziękujemy za wszystko 1TR

Noc naukowców 2020 

 

         27 listopada 2020r na stronie naszej szkoły, odbyła się noc naukowców. Zaangażowana była cała szkoła.  Nasza klasa zajęła się w tym roku ,,Pudełkami BIO”. Wiele z nas przygotowało kilka krótkich filmików na temat takich pudełek. Na filmikach był pokazany cały przebieg pracy każdego kto się angażował: Jan Bacik, Nikola Smoleń, Mariola Stelmach, Katarzyna Dąbroś. Potem całość została zmontowana przez jedną z dziewczyn z naszej klasy, Oliwię Mężyk. Filmik ten został umieszczony na stronie tak jak cała reszta.  Myślę, że nawet jeśli noc naukowców nie odbyła się w naszej szkole tylko zdalnie, można uznać za bardzo udaną, ponieważ wszyscy mogli się wykazać swoją kreatywnością i twórczością.- Oliwia Mężyk 1TR

Dzień nauczyciela 2020

Z okazji dnia nauczyciela w imieniu całej klasy 1TR pragniemy podziękować wszystkim nauczycielom za trud włożony w naszą edukację za ciągłe powtarzanie ,,Możesz to poprawić” za sprawdzanie naszych prac za łagodny przebieg wywiadówek oraz codzienny uśmiech.

,,Zacną rzeczą jest uczyć się lecz jeszcze zacniejszą nauczać
                                                                                              -Mark Twain

Nauka zdalna

Od 12 października Szkoła Szczepanika pracuje w trybie zdalnym. Dla wielu uczniów była to tragiczna informacja. 1 TR tak jak każda inna klasa musi sobie radzić podczas pracy zdalnej. Nie jest łatwo, ponieważ nauka po kilka godzin dziennie jest bardzo męcząca i wyczerpują, lecz pomimo tych przeszkód 1 TR jest dalej energiczna i zmotywowana do dalszej pracy by zdobywać jak najlepsze oceny.
Największą różnicą pomiędzy nauką zdalną i stacjonarną jest utrudniony kontakt z nauczycielami oraz brak możliwości rozmowy z rówieśnikami. Każdy by chciał już wrócić do szkoły, lecz trzeba jeszcze wytrzymać kilka tygodni. – Dawid Barys 1TR

Warsztaty w BWA

Biuro Wystaw Artystycznych właśnie tak nazywało się miejsce do którego mieliśmy ogromną przyjemność się udać 6.10.2020. Do tej pory są to moje ulubione warsztaty, mimo, że na samym początku byłam sceptyczna. Kiedy dowiedziałam się, że wraz ze swoją klasą wybieramy się na warsztaty plastyczne bałam się, iż będą one nudne i tylko zmarnuje cztery godziny na naukę o kolumnach korynckich. Nie mogłam być bardziej w błędzie! W BWA było niesamowicie, pani która nas oprowadzała była bardzo miłą kobietą i świetnie opowiadała na temat sztuki oraz jej rozwijaniu się przez wieki. Kto by pomyślał, że pisuar miał wielkie znaczenie w świecie sztuki? Pomimo wielu świetnych rzeczy jakich się dowiedzieliśmy i zobaczyliśmy najbardziej jednak podobała mi się możliwość zaprojektowania własnego plakatu i torby, po wylosowaniu tematu. Wraz z moją drużyną trafiliśmy na surrealizm, momentami było naprawdę śmiesznie, aczkolwiek teraz wiem, że artyści muszą naprawdę się starać, by przedstawić to co mają na myśli i zainteresować innych swoim dziełem. Gdy skończyliśmy rysować mieliśmy jeszcze trochę czasu, żeby się rozejrzeć, kiedy zapytałam się co autor miał na myśli tworząc dane dzieło pani zapytała się mnie co ja uważam, na ten temat. I wydaje mi się, iż była to najlepsza odpowiedź jaką mogłam otrzymać ponieważ dała mi wiele do myślenia i sprawiła, że naprawdę zastanowiłam się o co mogło chodzić artyście. Po tej wycieczce inaczej będę patrzyć na sztukę i bardziej będę doceniać autorów. Mam nadzieję, że będziemy jeszcze kiedyś mogli odwiedzić BWA i dowiedzieć się czegoś więcej na temat sztuki. –  Wiktoria Szraga 1TR

 

 

Sprzątanie Świata

Sprzątanie świata – tak nazywała się akcja, w której nasza klasa miała zaszczyt brać udział. W piątek 18 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji sprzątania świata. Tego dnia usunęliśmy śmieci zalegające w okolicy Parku Wodnego Tosir. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu uczniów naszej klasy (ITR), nazbieraliśmy wiele worków pełnych odpadów. Tegoroczne działania uświadomiły uczniom, że wyrzucone do wody lub porozrzucane po lesie butelki szklane, plastikowe, foliowe torby i opakowania po produktach spożywczych, stwarzają bezpośrednie zagrożenie dla naszego środowiska i zwierząt. Po zakończeniu zbierania worków na stos, nasza klasa udała się na przechadzkę po Parku Strzeleckim, gdzie przez prawie godzinę podziwialiśmy piękno natury, dokarmialiśmy kaczki i gołębię (oczywiście bezpiecznym dla nich pokarmem) oraz mieliśmy okazje lepiej się poznać w otaczającym nas spokoju zieleni. To był zdecydowanie pracowicie i mile spędzony czas, który z pewnością będziemy chcieli powtórzyć.
 

 

Spacer po Tarnowie

Dnia 21 września 2020 r. uczniowie klasy 1 TR wraz z wychowawczynią Agnieszką Tracz wybrali się na zwiedzanie oraz poznawanie historii miasta Tarnowa. Na początku przewodnik zabrał nas pod zabytkową basztę z XVI wieku, gdzie w zabawny sposób opowiedział krótko przeszłość tego miejsca.
Następnie oprowadzał nas po ul. Wałowej, aż w końcu dotarliśmy pod pomnik króla Władysława Łokietka, gdzie przekazał nam informacje co trzyma w ręce król. A był to akt lokacji miasta czego wiele osób z naszej klasy nie wiedziało.

Później przewodnik zaprowadził nas na plac Katedralny, gdzie mieści się Bazylika Katedralna. Zdradził nam, że pomnik Jana Pawła II, który mieści się obok Katedry jest jednym z pierwszych pomników papieża w Polsce.

Naszą podróż zakończyliśmy na placu więźniów KL Auschwitz, gdzie przewodnik opowiedział nam o tym, że z Tarnowa odbył się pierwszy transport ludzi do obozu Auschwitz-Birkenau.

  

Spotkanie Integracyjne

                10 września 2020r w czwartek, cała nasza klasa razem z naszą wychowawczynią wybrała się na Kantorię, gdzie odbyło się nasze pierwsze ognisko klasowo-zapoznawcze.

         Kiedy dotarliśmy na miejsce, pierwsze co zrobiliśmy to zajęliśmy miejsca w altance i rozpakowaliśmy jedzono, które każdy z nas przyniósł. Niektóre osoby, porozkładały na stołach różnego rodzaju ciastka, placki i andruty, które wcześniej przygotowali w domach. Gdy już wszyscy byli rozpakowani z przekąskami i napojami zabraliśmy się za ognisko, które oczywiście rozpalali chłopcy. Kiedy już zostało ono rozpalone, każdy z osobna zaczął  sobie nabijać i grillować kiełbaski oraz chleb. Podczas robienia kiełbasek było dużo śmiechu ponieważ prawie cały czas komuś jakieś jedzenie wpadało do ogniska i musiał wyciągać je patykiem. Kiedy wszyscy byli już najedzeni, przyszedł czas na słodycze, ciastka itp. Wiele osób z naszej klasy nagrywało dużo różnych filmików i robiło multum zdjęć, które zostaną pokazane pod tym tekstem. Pod koniec ogniska przyszła do nas mama jednej z koleżanek, która jest fotografką. Pani ta, zrobiła nam kilka fotek na pamiątkę, profesjonalnym aparatem. Zdjęcia wyszły naprawdę super. Gdy całe spotkanie dobiegło końca, wszyscy poszli w swoje strony i rozeszli się do domów. 

 

 

   

 

Rozpoczęcie roku szkolnego

Nasz pierwszy i zarazem na pewno nie zapomniany rok szkolny rozpoczęliśmy dnia 1 września. Każdy z nas był podekscytowany i ciekawy. Wszyscy odczuwali ten niesamowity dreszcz emocji, tą ciekawość. Jednak zanim udaliśmy się do szkoły ten wielki dzień rozpoczęliśmy mszą w Bazylice Katedralnej.  Następnie po tym udaliśmy się w końcu do szkoły, do klasy, w której poznaliśmy wychowawczynią. Szczerze mówiąc,  stresowaliśmy się i oczekiwaliśmy tej upragnionej chwili. Okazało się, że nasz stres był zbędny i niepotrzebny, ponieważ naszą wychowawczynią okazała się Pani Agnieszka Tracz, która przywitała nas uśmiechem i miłymi słowami.  Wspólnie obgadaliśmy sprawy organizacyjne oraz poznaliśmy się lepiej wszyscy nawzajem. Po tym wszystkim pożegnaliśmy się i rozeszliśmy się w swoje strony, aby przygotować się na pierwszy dzień nauki.