4b

 

Klasa psychologiczno-pedagogiczna
z elementami dietetyki, opieki
medycznej i
kosmetologii.

W naszej klasie są 33 osoby; w tym 31 dziewczyn oraz 2 chłopaków


 SAMORZĄD KLASOWY 

 

Przewodnicząca: Oliwia Tobjasz

 Zastępca: Julia Nowak

 Skarbnik: Aleksandra Kopacz

 Wychowawczyni: Mgr Marta Kuta 

 

Stronę klasy prowadzą: Paulina Witek, Karolina Kubaka

 


 


Klasowe aktualności


 

Dni otwarte akademii tarnowskiej

Podczas dni otwartych w Akademii Tarnowskiej na wydziale ochrony zdrowia, zwiedziliśmy pracownie fizjoterapeutyczne. Katedra Fizjoterapii zaprezentowała nam również techniki masażu, techniki manualne oraz zabiegi fizykalne. 

 
 
21.03.2024

dzień kobiet

Ósmego marca obchodzimy dzień kobiet. Z tej okazji chłopcy z naszej klasy wręczyli nam słodki upominek oraz kwiaty. Za wszystko bardzo dziękujemy oraz składamy najlepsze i szczere życzenia wszystkim Paniom!

 
08.03.2024

spektakl „tango”

Dwudziestego ósmego lutego  wybraliśmy się na spektakl „Tango” do Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie. 

„Klasyka polskiej literatury spod znaku absurdalnego humoru. Rodzina w dramacie Mrożka to soczewka, w której odbijają się wciąż aktualne niepokoje, napięcia, międzypokoleniowe konflikty i mechanizmy historii. Panuje w niej „bezwład, entropia i anarchia”. Świat naznaczony jest brakiem zasad i rozkładem wartości, a całkowita niemoc inteligencji toruje drogę do władzy prymitywnej, brutalnej sile.”

 
28.02.2024

Studniówka

 

 
26.01.2024

wigilia klasowa

Dwudziestego drugiego grudnia odbyła się wigilia klasowa. Tradycyjnie, rozpoczęliśmy od odczytania fragmentu  Pisma Świętego a następnie podzieliliśmy się wspólnie opłatkiem oraz złożyliśmy sobie życzenia. Wigilia minęła nam w bardzo przyjaznej atmosferze, wypełnionej śmiechem oraz uśmiechem

22.12.2023

Biała wstążka

Nasza klasa przyłączyła się do akcji „Biała Wstążka”. Akcja ta jest największa na świecie akcja mająca na celu zatrzymanie przemocy wobec dzieci. 

 
08.12.2023

Wyjście do kina

Piątego grudnia wybraliśmy się do kina na film pt. „Chłopi”. Jest to adaptacja powieści Władysława Reymonta pod tym samym tytułem. Film ukazuje cykl życia wiejskiego pod koniec XIX wieku. Rozgrywają się także losy rodziny Borynów i pięknej Jagny. 

 
05.12.2023

Spotkanie z dyrektorami wydziałów akademii tarnowskiej

 

 
16.11.2023

Targi książki w krakowie

 

„Międzynarodowe targi książki w Krakowie wpisują się w program promocji czytelnictwa, są otwarte dla szerokiej publiczności. Do grona wystawców należą: polskie i zagraniczne wydawnictwa, hurtownie książek, księgarnie, instytucje kultury, stowarzyszenia związane z rynkiem książki w Polsce, dystrybutorzy mediów elektronicznych, drukarnie oraz producenci papieru. Wydarzenie to jest firmowym znakiem miasta. Targi książki stały się strefą promocji dobrej książki, miejscem spotkań, wymiany myśli i dyskusji.” 

 

26.10.2023

DZień edukacji narodowej

Czternastego października obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. W tym dniu pragniemy złożyć dyrekcji, nauczycielom oraz pracownikom szkoły Szczepanika najlepsze i szczere życzenia. Życzymy zdrowia, szczęścia oraz uśmiechu na twarzy!

 
14.10.2023

dzień chłopaka

 

03.10.2023

integracja

Czternastego września w ramach integracji wybraliśmy się do kina na film pt. „Raport Pileckiego”.

„Jest to historia wielkiego bohatera drugiej wojny światowej – rotmistrza Witolda Pileckiego, który po zakończeniu działań zbrojnych próbował przeciwstawiać się narzuconej Polsce sowieckiej dominacji.”

14.09.2023

wystrzałowy w-f

Trzynastego września w ramach zajęć fizycznych udaliśmy się na strzelnicę.

 

13.09.2023

rozpoczęcie roku szkolne

 

 
04.09.2023

Zakład karny w tarnowie

Dwudziestego czwartego maja odwiedziliśmy Zakład Karny w Tarnowie. Podczas wizyty mogliśmy poznać specyfikę funkcjonowania Zakładu Karnego od środka, zapoznać się z przepisami obowiązującymi w jednostce, poznać różnice pomiędzy poszczególnymi rodzajami i typami zakładów karnych oraz podejmowanymi działaniami penitencjarnymi.

 

24.05.2023

dzień sportu

 

17.05.2023

Studencka Sesja Naukowa „Horyzonty cielesności”w Akademii nauk stosowanych

Z okazji Jubileuszu 25-lecia Uczelni w dniach 9-12 maja odbył się szereg konferencji naukowych i sesji studenckich, w czasie których wystąpiło ponad 80 prelegentów. Nasza klasa wzięła udział w jednej z sesji naukowej pt. „horyzonty cielesności”.

 
11.05.2023

Wizyta w Ośrodku Interwencji Kryzysowej i Wsparcia Ofiar przemocy

12 kwietnia klasa 3 LOB odwiedziła OIKiWOP w Tarnowie. Celem spotkania było poznanie szerokiej oferty specjalistycznej pomocy świadczonej przez placówkę, działającą od 1991r., całodobowo we wszystkie dni roku (również w święta!).Do ośrodka można zgłaszać się osobiście lub telefonicznie, gdy doświadczamy sytuacji kryzysowej (m.in. żałoby, przemocy, rozwodu, trudnych relacji rodzinnych, problemów wychowawczych, kryzysów samobójczych). W uzasadnionych sytuacjach Placówka udziela schronienia do 3 miesięcy.

Zgodnie z ideą Interwencji kryzysowej pomoc jest udzielana natychmiastowo – nie potrzeba skierowania, żeby móc skorzystać z pomocy Ośrodka, a na pierwsze spotkanie nie trzeba się umawiać. W każdym momencie można przyjść do Ośrodka i porozmawiać z interwentem (prawnikiem, psychologiem, pedagogiem, terapeutą, specjalistą ds. rodziny, pracownikiem socjalnym). Pomoc w Ośrodku jest bezpłatna i anonimowa. 

 

12.04.2023

dziEń kobiet

Ósmego marca obchodzimy dzień kobiet. Z tej okazji chłopcy z naszej klasy wręczyli nam słodki upominek oraz kwiaty. Za wszystko bardzo dziękujemy oraz składamy najlepsze i szczere życzenia wszystkim Paniom! 

 
08.03.2023

Wykład multIliteracies: Grammar, context and Meaning-making

„Wykład Multiliteracies: Grammar, Context and Meaning-making uświetnił spotkanie promujące poświęcone nowej publikacji Wydawnictw Akademii Nauk Stosowanych w Tarnowie. Wygłosił go Andrzej Fretschel-Hojarski, autor książki ” English for University: A Selection od Exercises for Intermediate Students”. Jak przekonywał, „Multiliteracies Framework for Language Teaching” oferuje ciekawą, opartą na umiejętnościach wielostronnej alfabetyzacji, alternatywę dla Komunikacyjnej Metody Nauczania, która często oddziela gramatykę i słownictwo od innych podstawowych umiejętności. MFLT odpowiada na współczesne potrzeby uczniów – językowe, kulturowe jak i społeczne – wykraczające poza salę lekcyjną, jednocześnie wypełniając lukę między kursami językowymi na poziomie średnio zaawansowanym i zaawansowanym poprzez wprowadzenia gramatykę w sposób bardziej zorientowany na znaczenie.”

02.03.2023

spektakl „Szewcy”

Pierwszego marca wybraliśmy się razem z klasami z profilu humanistycznego na spektakl „Szewcy” w Teatrze im. Ludwika Solskiego w Tarnowie. 

„Wizja Witkiewicza pokazująca, że świat staje się „coraz bardziej mechaniczny” i wyzbyty „metafizycznych przeżyć” zmierza ku katastrofie. Bohaterowie „Szewców” starają „dobić się” do prawdziwych pragnień, nawet je połowicznie realizują, ale stają się one źródłem osobistych klęsk. Witkacy pokazuje nam „wymyśloną” wizję przyszłego świata, który powoli sobie „majstrujemy”. Zadaje nam pytanie: w którą stronę idziemy i co z tego może wyniknąć? Zderza „polityczne zachcianki” z „erotycznymi marzeniami”.

„Szewcy” mają podtytuł „naukowa sztuka ze śpiewkami” i właśnie ten podtytuł jest „kluczem” do interpretacji scenicznej dzieła Witkacego. Jego język jest bogaty w neologizmy, gry językowe, przekręcanie wyrazów. Piosenki zapisane przez autora są też „paliwem napędowym” do tworzenia muzyki, wydobywania muzyczności dzieła, opartej na rytmizacjach tekstu, songach, zabawach audialnych, co będzie obiektem poszukiwań twórczych. Powstanie muzyka ilustracyjna, ambientowa, wyraźnie wpływająca na klimat w spektaklu i odbiór poszczególnych scen.”

 

 
01.03.2023

szkolny areobik

Dwudziestego trzeciego lutego dwie uczennice z naszej klasy, Oliwia Tobjasz oraz Malwina Wilga, poprowadziły areobik z okazji dnia depresji. 

23.02.2023

dzien nauki polskiej

Dwudziestego drugiego lutego odbył się Konkurs Wiedzy o Polskich Naukowcach. W konkursie brały udział 2-oeobowe zespoły. Nasza klasę reprezentowali: Oliwia Duda oraz Damian Pikusa, którzy wygrali 3 miejsce! Serdecznie gratulujemy!

 
 
22.02.2023

karnawał

Dwudziestego pierwszego lutego odbył się, z okazji karnawału, konkurs na najlepiej przebraną klasę. Wylosowaliśmy bajkę „Atlantyda. Zaginiony ląd.”. 

 
21.02.2023

zakopane

W dniach 9 -11 stycznia wybraliśmy się wraz z klasą 2TRb do Zakopanego. W pierwszym dniu udaliśmy się na wyciąg narciarski Herenda. Niektórzy z nas zaczynali dopiero swoją przygodę z nartami pod czujnym okiem instruktorów, natomiast reszta uczestników wycieczki, doskonaliła swoją jazdę na nartach lub na snowboardzie na stromych trasach stoku.
Następnego dnia wyruszyliśmy na pieszą wędrówkę górską z przewodnikiem. Naszym celem był Kopieniec Wielki.
W ostatnim dniu wycieczki udaliśmy się na Krupówki. Kupiliśmy pamiątki oraz odpoczeliśmy w różnych restauracjach. W dalszej kolejności pojechaliśmy na termy „Gorący potok”, gdzie miło spędziliśmy około dwóch godzin.
Bardzo przyjemnie wspominamy chwile, które spędziliśmy w Zakopanem. Mamy nadzieję, że podobnych wycieczek będzie więcej.

 
09-11.01.2023

chemik na miejscu zbrodni – pokaz na uniwersytecie jagiellońskim

„Po co chemik na miejscu zbrodni? Jakie doświadczenia tam wykonuje i co ze sobą zabiera? Czy techniki wykorzystywane przez chemię sądową wyglądają tak jak w filmach i popularnych serialach? Jak ekspertyzy chemiczne mogą pomóc w ujęciu przestępcy? Na te i inne pytania, dotyczące chemii wspierającej działania służb wymiaru sprawiedliwości (takich jak policja, sąd czy prokuratura) w wykrywaniu i ujawnianiu śladów pozostawionych przez przestępcę na miejscu zbrodni, odpowiedzą wykładowcy – chemicy sądowi.”

Prowadzący zaprezentowali techniki ujawniania odcisków palców i śladów krwawych oraz zabezpieczania śladów traseologicznych (np. odcisków butów) i powystrzałowych. Omówione techniki zilustrowane były doświadczeniami, połączonymi z omówieniem teorii pomocnej w zrozumieniu obserwacji.

Pokazy prowadził dr hab. Michał Woźniakiewicz prof UJ, dr Monika Ciechomska w asyście dr Pawła Brosia.

 
05.01.2023

wigilia klasowa

Dwudziestego drugiego grudnia odbyła się wigilia klasowa. Tradycyjnie, rozpoczęliśmy od odczytania fragmentu  Pisma Świętego a następnie podzieliliśmy się wspólnie opłatkiem oraz złożyliśmy sobie życzenia. Wigilia minęła nam w bardzo przyjaznej atmosferze, wypełnionej śmiechem oraz uśmiechem. 

22.12.2022

warsztaty o zaburzeniach odżywiania

Co to są zaburzenia odżywiania? 

Są to dwa podstawowe rodzaje zaburzeń odżywiania: jadłowstrętym psychiczny oraz żarłoczność psychiczna. 

– Stany behawioralne charakteryzujące się Poważnymi i uporczywymi zaburzeniami zachowań związanych z jedzeniem i związanymi z nimi niepokojącymi myślami i emocjami. 

– Mogą być bardzo poważnymi stanami wpływającymi na funkcje fizyczne, psychologiczne i społeczne. 

 

Charakterystyka bulimii:

– epizody objadania się, poczucie braku kontroli, wyrzuty sumienia (zaraz po nich wymuszanie wymiotów), wycieńczające ćwiczenia fizyczne, stosowanie leków przeczyszczających. 

Charakterystyka anoreksji:

nieprawidłowo niska masa ciała, strach przed przebraniem na wadze oraz obsesyjne liczenie kalorii, stałe i znaczne ograniczenie przyjmowanych pokarmów często w połączeniu z różnorodnymi formami zachowań (ćwiczenia fizyczne, wymioty, nadużywanie środków przeczyszczających lub moczopędnych i inne), które służą utracie lub uniknięciu przybrania na wadze. 

 

 
21.12.2022

mikołajki klasowe

Dziewiątego grudnia odbyły się w naszej klasie mikołajki, podczas których Święty Mikołaj rozdawał nam prezenty ☃️

09.12.2022

Zdrowe śniadanie

Wraz z klasą 1loC zorganizowaliśmy drugie śniadanie dla całej społeczności Szkoły Szczepanika. 

Zdrowe śniadanie to podstawa, aby dobrze i w pełni rozpocząć nowy dzień. Posiłek powinien wyglądać estetycznie, jak i powinien zawierać w sobie rozmaite składniki odżywczych oraz witaminy. W naszym menu były: owocowa sałatka, jogurt naturalny z musli i owocami oraz koktajle ze szpinaku, truskawek i innych owoców. 

 
30.11.2022

warsztaty „hazard? Nie daj się wciągnąć!”

Dwudziestego dziewiątego listopada odbyły się warsztaty dotyczące hazardu i jego złych skutków wpływających na młodych ludzi. 

 
29.11.2022

spektakl „Patent jana szczepaniak”

Dwudziestego dziewiątego listopada odbył się spektakl przygotowany przez uczniów Szkoły Szczepanika pod nadzorem Księdza Daniela Świątka.

 

29.11.2022

Rajd w Beskid sądecki

Dwudziestego siódmego października odbył się rajd w Beskid Sądecki. Uczniowie z naszej szkoły podróż zaczęli od Szczawnika koło Muszyny. Głównym celem była Bacówka nad Wierchomlą. Później turyści zeszli krótką trasą do Wierchomli Małej, z której wrócili autokarem do Tarnowa. 

 

27.10.2022

Wyjście do zakładu poprawczego 

Dwudziestego października odwiedziliśmy Zakład Poprawczy w Tarnowie. Zwiedziliśy zakłady stolarskie, szkołę, salę terapeutyczną i internat, w którym przebywają podopieczni. Chcieliśmy bliżej poznać zasady, jakimi kieruje się taka placówka. 

 
20.10.2022

Dzień edukacji narodowej

W tym dniu pragniemy złożyć dyrekcji, nauczycielom oraz pracownikom szkoły Szczepanika najserdeczniejsze życzenia. Życzymy wytrwałości, zdrowia oraz szczęścia. 

 
14.10.2022

Wyjście do kina

Trzynastego października wybraliśmy się do kina w galerii Tarnovia na film pt. „Johnny”.

Główny bohater Patryk włamuje się do domku w małym mieście. Wyrok sądu nakazuje mu prace społeczne w puckim hospicjum, gdzie poznaje ks. Jana Kaczkowskiego. Duchowny angażuje młodych chłopaków, na pozór twardych buntowników, w pomoc śmiertelnie chorym. W swojej pracy skupia się na bliskości, czułości i walce o relacje z drugim człowiekiem. Uczy empatii. A czyni to z hurtową ilością humoru, czym zyskuje ogromną popularność. Niedługo później Jan sam staje się pacjentem swojego hospicjum. Patryk zostaje postawiony w sytuacji, która zmieni całe jego życie.

 
13.10.2022

Małopolska Noc naukowców 

Trzydziestego września odbyła się już 16 edycja Małopolskiej Nocy Naukowców. 

30.09.2022

Wspólnota Cenacolo

Dziewiątego września wybraliśmy się do Wspólnoty Cenacolo w Porębie Radlnej.
Wspólnota ta pomaga ludziom uzależnionym od różnych używek,  również ludziom pochodzących z rozmaitych środowisk, którzy nie potrafią kochać oraz podążać własnym życiem. Pomoc to przebrnięcie przez różne aspekty życia (ból, przyjaźń, strach, odwaga, świętowanie, wrażliwość).
Filarami wspólnoty jest praca, modlitwa, dyscyplina i przyjaźń a życie to dar, który trzeba w pełni wykorzystać.

Ludzie, którzy są w tej wspólnocie, sami zarabiają na swoje utrzymanie. Sami sprzątają, gotują i dbają o siebie.
W tym roku, z ich własnych plonów, udało się zrobić aż 150 litrów sosu pomidorowego!

Podczas pobytu w Porębie Radlnej mogliśmy wysłuchać historii dwóch młodych ludzi, którzy trafili tam z własnej nieprzymuszonej woli. Poprzez ich silną wolę, nauczyli się nowych rzeczy, praktycznie od podstaw.

 
09.09.2022

Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

Właśnie rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Jest to kolejny rok pełen intensywnej nauki oraz ciężkiej pracy. Liczymy, że przyniesie nam wiele radości i wspomnienień. 

 
01.09.2022

Zakończenie roku 2021/2022

Właśnie ukończyliśmy drugi rok nauki. Po wielu miesiącach ciężkiej edukacji, w końcu możemy cieszyć się upragnionym odpoczynkiem i chwilą wytchnienia. 

24.06.2022

Wycieczka do Warszawy i torunia

W dniach dwudziesty piąty, szósty i siódmy maja odbyła się wycieczka klasowa do Warszawy oraz Torunia.

Podczas pobytu w Warszawie zwiedzaliśmy najpiękniejsze zabytki tego miasta (Łazienki królewskie, Ogród Saski, Pałac Kultury i Nauki). Ponadto odwiedziliśmy Muzeum Narodowe w Warszawie, słynne Złote Tarasy oraz Niewidzialną Wystawę. Natomiast w Toruniu podziwialiśmy Dom Mikołaja Kopernika oraz z ciekawością oglądaliśmy bardzo pasjonujący film o planetach. 

 

 
25-27.05.2022

Dzień sportu 

Dziewiątego maja odbyły się Międzyklasowe Mistrzostwa Sportowe, w których udział wzięli uczniowie Szkoły Szczepanika. Mistrzostwa te odbyły się na obiektach sportowych TOSiR.

Odbyło się:

  1. 5 konkurencji lekkoatletycznych dla dziewcząt, 
  2. Turniej w piłce nożnej chłopców, 
  3. Turniej w piłce koszykowej dziewcząt, 
  4. Turniej w piłce koszykowej chłopców.

W biegu na 400 metrów drugie miejsce zajęła uczennica z naszej klasy – Patrycja Mitera. 

Odnieśliśmy zwycięstwo w turnieju piłki koszykowej po wyczerpującym spotkaniu i dogrywce z klasą 1TF.

09.05.2022

Konkurs piosenki angielskiej

Dwunastego kwietnia w naszej szkole odbył się konkurs piosenki angielskiej. Udział w nim wzięła nasza koleżanka z klasy – Sandra Wodzińska, która wygrała nagrodę publiczności! Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. 

12.04.2022

Spotkanie z dziećmi 

Szesnastego marca kilka dziewczyn wraz z Panią Martą Kutą wybrały się do dzieci z Ukrainy, które przebywają w Bursie Międzyszkolnej przy ulicy Św. Anny. Dziewczyny wraz z dziećmi tańczyły oraz wymyślały różnorakie zabawy. Ponadto maluchy uczyły swojego ojczystego języka. 

Wszyscy spędzili razem miłe i niezapomniane chwile. 

 

16.03.2022

Dzień kobiet

Ósmego marca obchodzimy dzień kobiet. Z tej okazji chłopcy z naszej klasy wręczyli nam słodki upominek oraz kwiaty. Za wszystko bardzo dziękujemy oraz składamy najlepsze i szczere życzenia wszystkim Paniom! 

08.03.2022

 Spektakl „Zmiana”

Siódmego marca odbył się spektakl pt „Zmiana”, został on przygotowany przez Teatr ” IKS” i grupę teatralna przy Parafii Katedralnej w Tarnowie. Przedstawienie nie posiada jednego zakończenia, spowodowane jest to wydarzeniami, które nas spotkały (pandemia, wojna). Każde jednak skłania nas do refleksji nad egzystencją i pcha nas do zmiany siebie i świata wokół nas na lepsze. 

 07.03.2022

Współpraca

Dwudziestego drugiego lutego wykonaliśmy pracę zespołową. Oparta ona była na współpracy. Mianowicie, posiadaliśmy małe trójkąty, z których mieliśmy ułożyć kwadrat.                    Jedynie czego nie mogliśmy zrobić to porozumiewać się między sobą. Pomimo tego utrudnienia, każdej z grup udało się perfekcyjnie wykonać zadanie. 

 

22.02.2022

Warsztaty wychowawcze     „Kim jestem, dokąd zmierzam”

Dwunastego stycznia odbyły się w naszej klasie warszaty wychowawcze „Kim jestem, dokąd zmierzam”.

Celem warsztatów było rozwijanie umiejętności radzenia sobie z wymogami życia, kształtowanie poczucia własnej wartości, a także skłonienie uczniów do refleksji nad wartością i sensem ludzkiego życia. 

 
 12.01.2022

 Wigilia klasoWa

Siedemnastego grudnia odbyła się wigilia klasowa. Tradycyjnie, rozpoczęliśmy od odczytania fragmentu  Pisma Świętego a następnie podzieliliśmy się wspólnie opłatkiem oraz złożyliśmy sobie życzenia. Wigilia minęła nam w bardzo przyjaznej atmosferze, wypełnionej śmiechem oraz uśmiechem.

17.12.2021

Przedstawienie wigilijne 

Siedemnastego grudnia nasza klasa przygotowała przedstawienie świąteczne inspirowane życiowymi problemami.

Pragniemy podziękować księdzu Danielowi Świątkowi, Amelii Marszałek i Mateuszowi Święchowi za pomoc w przygotowaniach i  poświęcony czas.

 
 17.12.2021

 Przedstawienie „Grinch”

Szesnastego grudnia nasza klasa odegrała przedstawienie pt. „Grinch”.  

Tytułowy Grinch nienawidzi Świąt Bożego Narodzenia oraz wszystkich rzeczy z tym związanych. Pragnie raz na zawsze pozbyć się magii Świąt, która zawładnęła mieszkańcami Ktosiowa. Na szczęście mała mieszkanka Ktosiowa -Cindy, pomaga Grinchowi poczuć ducha świąt i sprawia, iż ten ponownie je pokocha. 

 
 16.12.2021

Mikołajki klasowe

Czternastego grudnia odbyły się mikołajki klasowe, podczas których wręczaliśmy sobie prezenty. Wszyscy spędziliśmy miło chwile, ciesząc się otrzymanymi upominkami.

14.12.2021


Spotkanie z policjantem 

Dwudziestego piątego października odbyło się spotkanie z policjantem. Tematem spotkania była odpowiedzialność karna nieletnich.

25.10.2021


Spotkanie w przychodni psychologicznej – pedagogicznej

Dwudziestego października w Przychodni Psychologiczno – Pedagogicznej w Tarnowie odbyło się spotkanie, w którym nasza klasa wzięła udział. Na zajęciach zajęliśmy się głębszym odkrywaniem ludzkiej psychiki oraz dowiedziliśmy się jakie są typy inteligencji.

20.10.2021


Dzień Edukacji Narodowej 

Czternastego października obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. W tym dniu pragniemy złożyć dyrekcji, nauczycielom oraz pracownikom szkoły Szczepanika, najlepsze i szczere życzenia. Życzymy zdrowia, szczęścia oraz uśmiechu na twarzy! 

14.10.2021


Mistrzostwa Świata Cheerleaders 2021

Z wielką dumą pragniemy poinformować, że uczennica naszej szkoły, Patrycja Mitera, wraz ze swoją trenerką oraz drużyną Voltage, wywalczyła 8 miejsce na Mistrzostwach Świata Cheerleaders 2021!

Po wieloletnich treningach oraz ciężkiej pracy włożoną w swoją pasję, udało jej się odnieść sukces na skalę światową! Oczywiście nie zapominajmy o innych równie ważnych osiągnięciach, takich jak: Puchar Polski Karczew – 1 miejsce, Puchar Polski Lochów – 1 miejsce, Mistrzostwa Polski – 1 miejsce.

Z całego serca gratulujemy i życzymy dalszych zwycięstw oraz sukcesów! 

 


Wyjście do kina 

Siódmego października wraz z kilkoma innymi klasami pojechaliśmy do kina Cinema 3D w galerii Tarnovia. Wybraliśmy się na film pt. „Wyszyński – zemsta czy przebaczenie”. Jest to opowieść o człowieku, który w obliczu wojny musi dokonywać trudnych i ciężkich wyborów. Film bardzo nam się spodobał I zafascynował nas.

07.10.2021


konkurs wiązania krawata

Jak co roku w naszej szkole organizowany jest konkurs wiązania krawata, polega on na estetycznym i kreatywnym zawiązaniu tej części garderoby w czasie jednej minuty. W tegorocznej edycji wzięło udział, aż trzy dziewczyny  z naszej klasy. Dwie Oliwie i Patrycja. Wszystkie z dziewczyn były na podium, nasza klasa zgarnęła całą pulę !!!  Serdecznie gratulujemy dziewczynom i nie możemy doczekać się następnego konkursu.

30.09.2021


dzień chłopaka

Dzień chłopaka obchodzony jest 30 września. Z tej okazji nasza liczna grupa dziewczyn postanowiła zrobić naszym chłopakom niespodziankę. Złożyłyśmy im życzenia a następnie wręczyłyśmy wcześniej przygotowane prezenty. Wydaje nam się że dzień chłopaka możemy uznać za udany. 

30.09.2021


 
wyjście do kina

Dwudziestego dziewiątego września wybraliśmy się klasą w ramach lekcji biologii do kina. Film pod tytułem „Jestem Greta” wywołał w nas ogromne emocje. Opowiada od 15-letniej aktywistce, która rozpoczyna pod szwedzkim parlamentem klimatyczny strajk szkolny.  Stawia tym samym pytanie dorosłym: jeśli nikogo nie obchodzi jej przyszłość na Ziemi, to dlaczego ona miałaby przejmować się swoją przyszłością w szkole? Nasza klasa uważa to wyjście za udane, nie możemy się doczekać kolejnych klasowych wypadów.

29.09.2021

 


noc naukowców

W tym roku była już 15 edycja tego ogromnego wydarzenia, nasza klasa brała czynny udział podczas tej imprezy. W sali numer 5 można było spotkać Oliwię Tobjasz robiącą paznokcie hybrydowe i Oliwię Dudę wykonującą makijaże. Dziewczyny przyniosły ze sobą zaledwie część ich pełnego wyposażenia, np. lakiery, wzorniki, pędzle, paletki, pyłki i wszelkiego rodzaju ozdoby, udzielały one również porad i odpowiadały na pytania w tych dziedzinach. Wykonywaliśmy również plakaty na temat : zdrowego żywienia, substancjach rakotwórczych występujących w kosmetykach, zdrowym trybie życia. 

 

24.09.2021


Impreza integracyjna – Otrzęsiny

Dziewiątego września w naszej szkole odbyły się otrzęsiny. W zabawie uczestniczyła nasza klasa oraz klasa 2A. W poprzednim roku z  powodu zamknięcia szkół, niestety, taka zabawa się nie odbyła, więc postanowiliśmy zorganizować ją właśnie teraz. Wszyscy wspólnie spędziliśmy czas w miłej i przyjaznej atmosferze. 

09.09.2021


Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

Pierwszego września odbyło się rozpoczęcie roku szkolnego. Mamy ogromną nadzieję, że ten nowy rok szkolny upłynie nam w przyjemnej atmosferze oraz będzie pełen ciekawych wydarzeń i wspomnień!

01.09.2021


Energylandia

Dwudziestego drugiego czerwca pojechaliśmy na klasową wycieczkę do Energylandii w Zatorze. Wspólnie spędziliśmy czas w miłej atmosferze. Wszyscy czuliśmy adrenalinę we krwi podczas wsiadania do rollercoasteru. Nie możemy doczekać się kolejnej podobnej wycieczki!

 

22.06.2021


Gotowanie z pasją

Dziś nasza klasa zmierzyła się z gotowaniem na lekcji. Podzieliliśmy się na pięć grup, w których przygotowaliśmy takie pyszności jak: gofry, pizzę, smoothie, tosty oraz tortille. Te zajęcia sprawiły nam nie tylko dobrą zabawę oraz sprawiły, że zintegrowaliśmy się jako klasa. Poniżej znajdziecie kilka naszych zdjęć.

 

2.06.2021


Dzień świadomego korzystania z internetu

 

1 czerwca w Szkole Szczepanika skupiliśmy się na temacie świadomego korzystania z Internetu. Na  lekcjach obejrzeliśmy filmy skupiające się na tej tematyce, a następnie zmagaliśmy się z przykładowymi pytaniami: 

  • Czy media społecznościowe wpływają na poczucie wartości i tożsamości młodych ludzi ?
  • Czy jesteśmy ” produktem na sprzedaż” w świecie Internetu ?
  • Czy social  media sterują nami ?

To tylko część zagadnień, które omawialiśmy, przyjrzeliśmy się bliżej aplikacjom, z których korzystamy oraz w jaki sposób na nas wpływają i co możemy z tym zrobić.

1.06.2021


ŚWIATOWY DZIEŃ BEZ TYTONIU

Światowy Dzień bez Tytoniu obchodzony jest 31 maja.  Z tej okazji nasza klasa wzięła udział w warsztatach poprowadzonych przez Młodzieżowych Liderów ” Nikotyna naszym wrogiem”, podczas których spotkaliśmy się także z  psychologiem  SPPT Panem Wacławem Srebro . Podczas spotkania zostały omówione takie tematy jak:

  • Szkodliwość tytoniu
  • Bierne palenie
  • Problem e-papierosów
  • oraz skutki jakie ciągnie za sobą palenie

Dzięki tym warsztatom nasza klasa poszerzyła swoją wiedzę, oraz mamy nadzieję, że wyciągnęła z nich pozytywne wnioski.

31.05.2021


KONSTYTUCJA 3 MAJA

 

Święto Konstytucji 3 Maja obchodzone jest w ramach upamiętnienia uchwalenia Konstytucji w 1791 roku. Była to pierwsza w Europie i druga na świecie ustawa regulująca ustrój prawny państwa. Ustawa zmieniła ustrój państwa na  monarchię dziedziczną, doprowadziła do politycznego zrównania mieszczan i szlachty oraz wprowadziła ochronę państwa nad chłopami. Konstytucja wprowadziła także podział władzy na ustawodawczą, wykonawczą i sądowniczą. Zuchwaleniem Konstytucji 3 Maja wiązały się nadzieje na umocnienie Polski na arenie międzynarodowej, ustawa dawała też szansę na przeprowadzenie koniecznych reform ustrojowych.

03.05.2021


CHARAKTERYSTYKA NASZEJ KALSY

Witajcie ósmoklasiści!  Stoicie teraz przed trudnym wyborem, a mianowicie wyborem nowej szkoły. Jeżeli interesuje was biologia,  chemia  lub psychologia  świetnie trafiliście! Poniżej zamieszczamy krótki filmik opisujący nasz kierunek. 

📍Zapraszamy również do odwiedzenia szkolnego bloga,  na którym dowiecie się więcej o naszym kierunku (jak i innych), przykładowo poznacie plan działania w poszczególnych latach nauki. 

https://dniotwarteszkolyszczepanika.blogspot.com/?m=1

01.04.2021


 
Światowy dzień zdrowia

Światowy dzień zdrowia obchodzony jest nieprzerwanie od 1950 w dniu 7 kwietnia (rocznica powstania Światowej Organizacji Zdrowia – WHO). Hasłem tegorocznych obchodów Światowego Dnia Zdrowia jest „Budowanie sprawiedliwego i zdrowszego świata”.  W Polsce obchodom Światowego Dnia Zdrowia towarzyszą również obchody Dnia Pracownika Służby Zdrowia.

Właśnie z tej okazji uczniowie naszej klasy wykonali filmik dotyczący Światowego Dnia Zdrowia! Zachęcamy do obejrzenia 

07.04.2021


Wielkanoc 2021

 

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych 
składamy wiosenne życzenia,
aby w czas Święta Paschy w Waszych sercach,
rodzinach i domach zagościła radość, spokój
i wielka nadzieja odradzającego się życia.

Życzenia składają

uczniowie klasy 1B.

01.04.2021

 


konkurs „Tarnów 690”

Nasze dwie koleżanki z klasy: Wiktoria Panek, która zajęła trzecie miejsce oraz Oliwia Tobjasz, która otrzymała wyróżnienie. wzięły udział w konkursie ” Tarnów 690″, który odbył się z okazji 690 rocznicy lokacji naszego miasta Tarnowa. Celem tego konkursu było kształtowanie poczucia dumy z rodzinnego miasta i szacunku wobec swojej małej ojczyzny wśród uczniów. Należało wykonać pracę w formie plakatu  w jednej z wybranych kategorii : Tarnów oraz Tarnów nowe spojrzenie. 17.02 w Sali Lustrzanej odbyło się wręczenie nagród. Poniżej znajduje się parę zdjęć. Gratulacje dziewczyny !!!

 

27.03.2021


PRZYSTAŃ W SIECI

 

Całą klasą przystąpiliśmy do projektu Przystań w sieci. Jest to projekt edukacyjny, który powstał z inicjatywy Facebooka, UNICEF Polska oraz NASK PIB. Projekt objęty jest patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego.  Głównym celem projektu jest edukacja uczniów, nauczycieli, pedagogów i psychologów w zakresie dotyczącym odpowiedzialnego i bezpiecznego korzystania z Internetu. Ponadto podczas analizowania różnych kursów e-learningowych możemy dowiedzieć się jak chronić swój wizerunek w sieci. Po zakończonym projekcie całą klasą zorganizowaliśmy burze mózgów, podczas której sporządziliśmy listę najważniejszych naszym zdaniem zasad, a następnie spośród nich wybraliśmy dziesięć, które stworzyły „Dekalog bezpiecznego poruszania się po internecie”.

17.03.2021

 


wigilia klasowa

22 grudnia odbyły się klasowe spotkania wigilijne. Nietypowo. Bo online i choć na odległość, to udało nam się wprowadzić nastrój i atmosferę świąt. Tradycyjnie rozpoczęliśmy wigilię od odczytania fragmentu  Pisma Świętego a następnie na czacie złożyliśmy sobie wszyscy życzenia. Zadbaliśmy o to aby w tle naszego spotkania były obecne kolędy. Nie zabrakło również pytań o świąteczne tradycje czy potrawy. Największą atrakcją okazał się jednak kurs lepienia pierogów. Podczas całego spotkania wszyscy popijali  herbatki i jedli pierniczki. Mamy nadzieje, że kolejną wigilię klasową spędzimy razem w szkole. Poniżej znajduje się parę zdjęć z naszego spotkania.

22.12.2020


WARSZTATY „akceptacja i wzajemna pomoc”

 

Głównym przekazem było zrozumienie i uświadomienie sobie, że każda osoba jest inna i na swój sposób wyjątkowa . Warsztaty prowadzone były przez nasze koleżanki: Patrycję i Klaudię. Zajęcia rozpoczęliśmy od przypisania własnych skojarzeń do wyrazów normalny oraz inny. Kolejnym etapem było obejrzenie filmu pod tytułem „Ninnoc” a następie wymieniliśmy się swoimi  przemyśleniami. Wykonaliśmy również ciekawe ćwiczenie „pod powierzchnią” polegające na odwzorowaniu obrazka za pomocą słownego opisu. Po zakończeniu zadania wspólnie przeanalizowaliśmy jego wady oraz zalety. Zmagaliśmy się też z ćwiczeniem „spinacz” obrazującym nam, że po jego wyprostowaniu nieważne jak bardzo będziemy się starać aby wrócił do pierwotnej formy i tak nigdy nie będzie do końca taki sam. Jako ostatni punkt omówiliśmy do kogo możemy się zwrócić w razie problemów, z którymi jest nam ciężko poradzić sobie samodzielnie. Z warsztatów wynieśliśmy, że każdy z nas ma inny sposób bycia i pomimo wszystkich nieudogodnień powinniśmy to tolerować oraz szanować.

Fragmenty naszych warsztatów znajdziecie poniżej.

 

21.12.2020


Konkurs „Wnuczka, wnuczek edukuje – babcia, dziadek się stosuje!”

 

Celem konkursu było uświadomienie naszym bliskim głównie seniorom, babciom oraz dziadkom w jaki sposób przestępcy mogą łatwo wyłudzić od nich  pieniądze czy inne kosztowności. Najczęściej stosowanymi metodami są: 

  • metoda na policjanta np. Oszust dzwoni  do potencjalnej ofiary i przekonuje ją, że pieniądze zgromadzone na koncie nie są bezpieczne. Następnie domniemany „policjant” prosi o wypłacenie sumy oszczędności i przelanie jej na wskazane konto, które ma należeć do policji (w rzeczywistości jest po prostu kontem oszusta).
  • metoda na wnuczka np.  Oszust dzwoni do ofiary podając się za nieznanego wcześniej wnuczka. Rozmowę prowadzą w taki sposób, aby ofiara sama podała dane osoby bliskiej, za którą się podszyje. Następnie informują swoją ofiarę, że ulegli jakiemuś wypadkowi i  potrzebują pieniędzy, aby przekazać je ofierze wypadku. Sami nie mogą przyjść po odbiór gotówki, gdyż muszą zostać na miejscu wypadku. W ich imieniu gotówkę odbierze znajoma osoba. Następnie oszust udaje się pod adres seniora i odbiera gotówkę

Aby zapobiec takim działaniom nasza klasa włączyła się w tą akcję.

27.01.2020

 


Akcja razem na święta

 

Nasza klasa wzięła udział w świątecznej akcji MEN Razem na Święta. Dawanie prezentów zrobionych od serca oraz z pasją jest bardzo satysfakcjonujące i niesie ze sobą wiele radości oraz dużo uśmiechów. Z myślą o osobach, które podczas zaistniałej sytuacji epidemiologicznej w Polsce spędzają Święta Bożego Narodzenia w odosobnieniu od bliskich lub samotnych osób postanowiliśmy upiec pyszne pierniczki oraz wykonać świąteczne kartki.

Nasze działania w szczególności były skierowane ku osobom starszym, które potrzebują dużo wsparcia oraz troski. Osoby, którym zanieśliśmy wyżej wymienione prezenty, przyjęły nasze działanie ciepło i serdecznie. Efekty naszej pracy znajdują się poniżej:

 

14.12.2020


Dzień zdrowego śniadania 

 

Zdrowe śniadanie to podstawa, aby dobrze i w pełni rozpocząć nowy dzień. Naszym zdaniem posiłek powinien zarówno wyglądać estetycznie, jak i powinien zawierać w sobie rozmaite składniki odżywcze oraz witaminy. Z myślą o tym nasza klasa przygotowała różnego rodzaju pomysły na pierwszy posiłek dnia. A oto efekty naszej pracy: 

 

04.11.2020


Dzień chłopaka 

 

30 września w naszej klasie odbył się dzień chłopaka! Po wręczeniu wcześniej przygotowanych prezentów  oraz złożeniu najlepszych życzeń, poszliśmy do szkolnej jadalni, gdzie zjedliśmy przepyszną pizze.

Wszystkiego najlepszego chłopaki! 

 

30.09.2020


 

 Wyjście integracyjne 

 

10 września był dla nas dniem integracji klasowej. Początkowo braliśmy udział w różnorakich zabawach ruchowych, podczas których lepiej poznaliśmy się. Następnie w ramach zjednoczenia się, udaliśmy się na lody.

 

10.09.2020


ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021

 

Przed nami rozpoczyna się nowy rozdział w naszym życiu. Mamy nadzieję, że kolejne 4 lata spędzone z nowo poznanymi przyjaciółmi będą najlepiej zagospodarowanym czasem!